Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 29d. 18:01

Kino kodas: „Džeinė Eir“, arba Papročių pančiai

Kostiuminėje dramoje „Džeinė Eir“ pagrindinį vaidmenį atliko Mia Wasikowska.
Kadras iš filmo / Kostiuminėje dramoje „Džeinė Eir“ pagrindinį vaidmenį atliko Mia Wasikowska.

Kostiuminė drama „Džeinė Eir“ – tai klasikinio romano ekranizacija. Dar vos prieš porą šimtų metų jaunoms neturtingoms merginoms, netekusioms tėvų, buvo labai nelengva...

Džeinė Eir (akt. M.Wasikowska) nuo mažens patyrė globėjos tetos neapykantą, muštrą ir pažeminimus mokykloje, teko dirbti sunkų guvernantės darbą. Tačiau netikėtai suspindo viltis: jos gyvenimas atrodo gali pasikeisti iš esmės, pradėjus dirbti guvernante niūriame dvare, kurios savininkas – gerokai už ją vyresnis, rūstaus veido vyriškis Ročesteris (akt. M.Fassbenderis). Tačiau pabudusiai abipusei aistrai ir vedybų planams grasina viena kraupi paslaptis, glūdinti pačiame dvare, viename jo kambaryje…

Išvados

Kodėl teatro ir kino režisieriai atkakliai grįžta prie klasikos? Prie Jane Austen, Charlotte Bronte, Augusto Strindbergo, Williamo Shakespeare‘o ar Antono Čechovo? Šie ir kai kurie kiti rašytojai sugebėjo įžvelgti, kokie demonai glūdi žmogaus sielos gelmėse ir suformuoti klausimus, kurie iki šiol mus jaudina. Tai gyvenimo prasmės ir meilės paieškos, pasiaukojimo ir neapykantos ribos, doro elgesio ir apgavystės priežastys.

Filmo „Džeinė Eir” autoriai siūlo mums klasikinę versiją. Vykusiai atkurta to meto niūri, gotikinė atmosfera, slegiantys audros debesys, simbolizuojantys dominuojančią herojų dvasios būseną, kurią įtaigiai atskleidžia ir pagrindinių vaidmenų atlikėjai. Keletas saulėtų dienų – tarsi vilties spinduliai, lydintys trumpas šventės akimirkas ir prisipažinimą meilėje.

Dėmesio centre – dorovės normomis, tradicijomis, religiniais įsitikinimais suvaržyti žmonių likimai. Aršioje kovoje už būvį nelengva išlikti padoriu. Ir vargšai, ir turtuoliai visados troško meilės bei dvasios ramybės. Tačiau greta objektyvių priežasčių (turtinė nelygybė, prasta medicinos priežiūra), egzistavo ir subjektyvios (pavydas, pyktis), kurios dar labiau apsunkindavo to meto žmonių gyvenimą. Sunku sutraukyti tokius pančius. Belieka laukti likimo malonės.

Faktai

„Džeinė Eir“ („Jane Eyre“) Didžioji Britanija, 2011  m., 120 min.
Režisierius Caris Jojis Fukunaga.
Vaidina: Mia Wasikowska, Michaelas Fassbenderis, Judi Dench ir kiti.
ĮVERTINIMAS 3/4 

VIDEO: Jane Eyre Movie Trailer Official (HD)

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės