Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 29d. 19:30

Kino kodas: „Frankenvynis“ – nekaltas prisikėlimas

„Frankenvynis“
Kadras iš filmo / „Frankenvynis“

Smalsusis, bet draugų neturintis berniukas Viktoras Frankenšteinas (Ch.Tahanas) ruošiasi mokyklos konkursui pateikti kokį nors intriguojantį mokslo projektą. Deja, tuo metu automobilis partrenkia jo mylimą šunelį Sparkį. Fizikos pamokoje išgirdęs apie elektros išlydžio jėgą, gedintis Viktoras nusprendžia tokiu būdu pamėginti prikelti keturkojį velionį. Ir jam pavyksta! Argi ne puikus mokslo projektas?

Nelaimei, jo stebuklingą atradimą bendraamžiams konkurentams išduoda kreivadantis klasiokas, kupriukas Edgaras (A.Shafferis). Nepermaldaujami siaubo kino dėsniai neleidžia suabejoti, kad tai geruoju nesibaigs ir, pavyzdžiui, iš katino bei šikšnosparnio nekalto susiliejimo gims kraupusis Sparnuotas Hibridas. Ši bei kita pabaisos gerokai išgąsdins miestelio gyventojus. Bent tol, kol neišmuš privalomo holivudinio hepiendo valanda.

Išvados

Klasikinio „hororo“ aistruolis Timas mėgsta gasdinti įvairiaus amžiaus ne tik žiūrovus. Jis netgi rašo kraupiąją poeziją apie Mergaitę su Daug Akių ir Berniuko Austrės mirtį. Šįkart „Mirusios nuotakos“ režisierius sukūrė vieną subtiliausių savo lėlinės animacijos juostų, laisvai interpretuodamas ketvirtojo dešimtmečio klasikinį „Frankenšteiną“ su būdingais juodojo humoro intarpais, elementais iš tokios pat klasikinės „Frankenšteino nuotakos“ ir kai kurių savo filmų.

Užuominos subtilios, tad kino gurmanams bus smagu identifikuoti pabarstytas autocitatas

Užuominos subtilios, tad kino gurmanams bus smagu identifikuoti pabarstytas autocitatas. Režisierius suprato, kad nuo savęs nepabėgs – jam patinka siaubo kino klasika. Gal ir gerai, nes tai puikiai surežisuota ir sumontuota, intriguojanti, sparčiai besirutuliojanti istorija, paskaninta ne tik siaubo elementais, bet ir drama bei humoru. Gal tik pabaigoje elegantiškas ir dinamiškas pasakojimas kiek nuvažiuoja nuo bėgių, kai nežinia kokiais būdais ima gimti keisčiausios pabaisos. Tačiau žiūrėjimo malonumo ir moralo tai nesugadina. Vienas svarbiausių – įspėjimas apie mokslininko etiką ir atsakomybę. Nors gyvename jau XXI šimtmetyje, šis įspėjimas tebėra aktualus. Juolab, kad vis lengviau eksperimentuoti su gyvais organizmais, juos modifikuoti.

Netgi kurti naujas gyvybės formas. Todėl tai, kas pasirodo ekrane, greitai nebebus jokia fantastika. Vienintelė intriga – ką ir kada sukurs šių laikų Frankenšteinai?

Faktai apie filmą ir vertinimas

„Frankenvynis“ („Frankenweenie“) JAV, 2012  m., 80 min.

Režisierius Timas Burtonas.

Įgarsino: Charlie Tahanas, Atticus Shafferis, Winona Ryder

IVERTINIMAS 3/4

VIDEO: FRANKENWEENIE Trailer 2012 Movie - Official [HD]

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos