Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 26d. 16:33

Kino kodas: „Karališka drąsa“ – iš meškų ir karalių gyvenimo

„Karališka drąsa“
Kadras iš filmo / „Karališka drąsa“

Senų senovėje, kažkur Škotijoje gyveno padauža princesė Merida (įgarsino J.Urnikytė), kuri mėgo jodinėti, šaudyti iš lanko ir nė nemanė elgtis taip, kaip pridera sosto paveldėtojai.

Jos tėvas karalius Fergiusas (A.Butvilas) į tai žiūrėjo pro pirštus, o motina - karalienė Elinora (L.Budzeikaitė) mėgino Meridą paversti pavyzdine nuotaka ir ištekinti. Judvi susipyko ir princesė, padedant raganai, netyčia pavertė savo motiną didžiule meška, praktiškai grizliu. Ką daryti, prisivirus košės? Pamėginti atburti Elinorą, kol patyręs medžiotojas sutuoktinis, to nežinodamas, jos nenudobė. 

Išvados

Žymioji „Pixar” studija („Žaislų istorija”, „Žuviukas Nemo”) garsėja itin kokybiškais, daugiasluoksniais savo animacinių filmų scenarijais, kurie intriguoja ir mažuosius, ir suaugusius žiūrovus. Tačiau net šiems animatoriams nepavyksta nuolat šokinėti aukščiau bambos. Šįkart siužetas kur kas paprastesnis, tiesmukas ir gan drastiškas, protarpiais primenantis beveik siaubo pasaką. Mat joje dalyvauja stipriai užkeiktas ir žiauriai agresyvus princas. Nepaisant antroje istorijos dalyje dominuojančio dramatizmo bei tamsių spalvinių tonų, filmas iš esmės yra nuobodokas, nes personažai neišraiškingi. Tokie, sakyčiau, dvimačiai. 

Animaciniai filmai tampa atrakcionais, kur dominuoja šou, nuotykiai ir vaizdo efektai, o personažų  santykiams, dialogams skiriama mažiau dėmesio. 

Galbūt taip nutiko todėl, jog vis daugiau studijų kuria animacinius filmus, kurie praktiškai visi yra labai pelningi (taip pat ir Lietuvoje). Scenarijaus autoriai, matyt, nepersistengia, nes reikia kurti greitai ir daug. Tą, manau, patvirtina bendros tendencijos, kadangi animaciniai filmai („Ratai 2”, „Madagaskaras 3“, netgi ketvirtoji „Ledynmečio“ dalis ir pan.), tampa atrakcionais, kur dominuoja šou, nuotykių seka ir spalvingi vaizdo efektai, o personažų sąveikai bei jų santykiams, dialogams skiriama mažiau dėmesio. 

Ir pabaigai – apie tokiems filmams būtinus moralus, kurių čia yra bent du. Pirma, kas motinos neklauso, vėliau turi ją gelbėti – taigi, neužmirškime pagarbos vyresniesiems. Antra, norint perauklėti motiną (arba tėvus apskritai) ir pakeisti jos požiūrį į gyvenimą (ne visos merginos nori tekėti, ką akivaizdžiai liudija šiuolaikinės tendencijos), kartais tenka paversti ją meška, t.y. priversti pažvelgti į pasaulį kitomis akimis. Laimė, kad tai retai pavyksta, nes antraip Lietuvos zoologijos sode būtų ankšta.

Faktai apie filmą ir įvertinimas

„Karališka drąsa“ (Brave) JAV, 2012  m., 95 min. 
Režisieriai Brenda Chapman ir Marcas Andrewsas. 
Įgarsino: Judita Urnikytė, Lina Budzeikaitė, Algimantas Butvilas ir kiti.
ĮVERTINIMAS 2/4

VIDEO: Brave Official Trailer #2 - New Pixar Movie (2012) HD

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės