TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kino kodas: „Kelyje“ – gyvenimas kaip bėgimas

Kristen Stewart „Kelyje“
Kadras iš filmo / Kristen Stewart „Kelyje“
Šaltinis: 15min
0
A A

„Kol jaunas, o broli, sėk pasėlio grūdus ir dirvos ne'pleiski!“ – kažkada ragino bendraamžius Lietuvos šviesuolis, poetas Vincas Kudirka. Tačiau vargu ar būtų jo paklausęs jaunas rašytojas Selas Peradaisas (akt. S.Riley), XX a. viduryje gyvenęs Niujorke ir ieškojęs įkvėpimo knygai.

Jeigu nėra apie ką rašyti, vadinasi, reikia paieškoti nuotykių. Nuotykiai kartu su įkvėpimu pasirodė nutrūktgalvio Dyno Moriarčio (akt. G.Hedlundas) pavidalu. Šis automobilių vagis, nuotykių ieškotojas ir mergišius kaip mat suviliojo Selą kartu pavalkatauti po Ameriką. Jie susibičiuliavo ir ne vienerius metus blaškėsi po šalį kartu su Dyno meiluže Merilu (akt. K.Stewart). Jie išsiskirdavo ir vėl susitikdavo, vagiliavo, vartojo narkotikus ir kartais mąstė apie gyvenimo prasmę. Gaudė akimirką žavingą, neretai pačiupdami už uodegos nusususio, vargingo ir beprasmio gyvenimo uodegą.

Išvados

Režisierius W.Sallesas ryžosi perkelti į ekraną žymųjį autobiografinį bytniko Jacko Kerouaco romaną apie jo klajones po Ameriką bei Meksiką, beieškant Dievo, gyvenimo prasmės, laisvės arba tiesiog nuotykių. Kažkaip juk reikia užmušti laiką. 

Garso takelis, kuriame skamba džiazas, įspūdingi Amerikos peizažai ir bendrakeleivių dvasią kone fiziškai gniuždantys didmiesčiai įtaigiai papildo herojų psichologinius portretus.

Noro keliauti virusas plačiai paplitęs žmonijoje. Kelionės neabejotinai mus keičia. Ir dažniausiai todėl, kad kelyje sutinkami kiti žmonės. Išbandymai atskleidžia ne tik herojaus, bet ir bendražygio privalumus bei ydas. Išgrynina santykių esmę. Tai gali iš esmės pakeisti keliaujančiojo likimą. Taip nutiko ankstesniojo W.Salleso filmo „Motociklininko dienoraštis“ herojui Če Gevarai, po odisėjos per Pietų Ameriką tapusiu revoliucionieriumi.

Selą kelionėn patraukė nuotykių troškimas ir Dyno gaivališkumas, sumišęs su visišku neatsakingumu. Galbūt tai pasąmonėje glūdintis noras pabėgti nuo visuomenės normų ir taisyklių. Noras būti revoliucionieriumi, atlikti perversmą savyje arba tiesiog be tikslo sekti paskui tą, kuris eina pirmas.

Režisieriui pavyko pačiupti už uodegos ir ekrane atskleisti tą laisvės, laikmečio dvasią, parodyti jos privalumus ir tamsiąsias akimirkas. Garso takelis, kuriame skamba džiazas, įspūdingi Amerikos peizažai ir bendrakeleivių dvasią kone fiziškai gniuždantys didmiesčiai įtaigiai papildo herojų psichologinius portretus.

Kelionės padėjo. Filmo herojus ir J.Kerouaco alter ego Selas savo knygą parašė. Galbūt kai kam ji padėjo (ir padeda) geriau suvokti pasaulį arba jo beprasmybę, suprasti laisvės idėją. Taip sakant, pasėjo jis vis dėlto grūdą į jaunųjų maištaujančių ir nerimstančių keliautojų sielas.

Faktai apie filmą ir įvertinimas

„Kelyje“ (On the Road) JAV, Prancūzija, Didžioji Britanija ir Brazilija. 2012  m., 130 min.
Režisierius Walteris Sallesas. 
Vaidina: Samas Riley, Garrettas Hedlundas, Kristen Stewart ir kiti. 
ĮVERTINIMAS 3/4

VIDEO: On the Road (2012) - Official Trailer [HD]

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą