Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 29d. 09:47

Kino kodas: „Linksmosios pėdutės 2“, arba Palikti ant ledo

„Linksmosios pėdutės 2“
Kadras iš filmo / „Linksmosios pėdutės 2“
Nors tai tęsinys, filmo pavadinimas „Linksmosios pėdutės 2“ – klaidinantis. Taip, pingvinai vėl dainuoja choru ir pavieniui, bet linksmybių jame mažai. Užtat yra apsčiai dramų, kovos dėl maisto bei gyvybės. Netgi svetimos (pingvino) žmonos gundymas. Įpusėjus filmui kai kurie tėveliai su vaikais išėjo iš seanso, ir tai nestebina.

2006 metais sužinojome, kad nėra padėties be išeities. Bebalsis pingvinas Niurzga sužavėjo vieną patelę savo šokiu ir šiemet jau turi tris palikuonis. Deja, mažyliams (ypač vienam iš jų – Erikui) irgi nesiseka pritapti prie kolektyvo. Nejaugi tai paveldima? Teks ieškoti išeities. Niurzgos laukia ne tik tėviški auklėjimo, bet ir globalūs rūpesčiai.

Dėl šylančio klimato pajudėję ledynai užkirto pingvinams kelius vandenyno link ir jie gali mirti badu. Nebent sulauktų netikėtos pagalbos iš naujosios Antarktidos žvaigždės – skraidančio pingvino Sveno.

Išvados

Nors techniškai filmas sukurtas profesionaliai, jame daug judesio ir įvairios muzikos (pavyzdžiui, grupės „The Queen“ dainos „We Are the Champions“ versija), personažai blaškosi chaotiškame scenarijuje it sniego pūgoje. Muzikiniais numeriais maskuojama, kad filme nėra dominuojančios siužetinės linijos ir patrauklaus herojaus, apie kurį suktųsi veiksmas.

Nors techniškai filmas sukurtas profesionaliai, personažai blaškosi chaotiškame scenarijuje it sniego pūgoje.

Dar kartą pasitvirtina tiesa, kad šeimyninis gyvenimas ir vaikų auklėjimas ekrane atrodo kur kas nuobodžiau, negu mylimosios užkariavimo (su įvairiomis kliūtimis) procesas. Filmo garsintojai Lietuvoje mėgino gelbėti situaciją, priversdami kai kuriuos pingvinus kalbėti tarmiškai (suvalkietiškai) arba su skandinavišku akcentu.

Efektas menkas, kadangi šis triukas nėra naujas. Vargu bau mažiesiems žiūrovams ši ekologinė psichologinė muzikinė drama patiks.

Faktai

„Linksmosios pėdutės 2“ („Happy Feet 2“) JAV, 2011 m., 100 min.
Režisierius George’as Milleris.
Lietuviškai įgarsino: Sigutis Jačėnas, Dainius Kazlauskas, Larisa Kalpokaitė, Giedrius Arbačiauskas ir kiti.

ĮVERTINIMAS 1/4

VIDEO: Happy Feet 2 Trailer 2 Official (HD)

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą