TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kino kodas: „Monstrų viešbutis“ – tarp meilės ir rizikos

„Monstrų viešbutis“
Kadras iš filmo / „Monstrų viešbutis“
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienoje nuošalioje, gerai užmaskuotoje pilyje, paverstoje viešbučiu (kaip kitaip jį išlaikyti?) renkasi spalvingų pabaisų būrys: Vilkolakis, Frankenšteinas, Mumija ir t.t. Jie svečiuojasi pas grafą Drakulą (įgarsino V.Rašimas), gyvenantį su mylima dukrele Meivis (A.Katkaitė).

 Neišvengiamai mergaitė užauga ir užsigeidžia pasižvalgyti po pasaulį. Gal net iš arčiau pažvelgti į baisiuosius žmones. Tėtušis galvoja, ką čia padarius, kad Meivis nenorėtų niekur keliauti. Drakulai pavyksta dukrą apgauti, bet likimas staiga šast! jam piktą pokštą. Jo pilyje – viešbutyje netikėtai pasirodo… žmogus! Tiesa, tai tik vaikėzas vardu Džonatanas (J. Žalakevičius), bet grafo planui kyla didžiulė grėsmė.

Išvados 

Filmas atspindi naujausias kompiuterinės animacijos tendencijas, aptartas ankstesnėse recenzijose. Tai pašėlęs nuotykių ir įvykių kaleidoskopas, kuriame dalyvauja daugybė personažų. Jie tokie judrūs, kad kartais sunku įžiūrėti ir įvertinti, kas vyksta ekrane. Todėl vertingiausi ir komiškiausi filme yra lėti epizodai, kai žiūrovui leidžiama pasimėgauti situacija arba kokia nors ironiška detale.

Žodžiu, ekrane beveik toks pat atrakcionas, kaip kokiame „Madagaskare“. Tik čia ne spalvingi žvėreliai, o įvairios klasikinės (ir ne visai) pabaisos.

Pavyzdžiui, išvydęs lovoje daugybės vaikų užgultą Vilkolakį raudonomis nuo nemigos akimis, kažkodėl pagalvojau apie vargšą Bradą Pittą savo prabangioje pilyje. Galbūt tokia asociacija dingtelėjo ir filmo autoriams, akivaizdžiai apdovanotiems neblogu humoro jausmu. Tik juokų koncentracija filme galėtų būti didesnė.

Žodžiu, ekrane beveik toks pat atrakcionas, kaip kokiame „Madagaskare“. Tik čia ne spalvingi žvėreliai, o įvairios klasikinės (ir ne visai) pabaisos. Pagrindinis motyvas atpažįstamas iš daugybės filmų apie rūpestingus tėvus ir nesutramdomus paauglius vaikus. Apie tėvišką meilę ir totalinį gimdytojų rūpestį, siekiant savo atžalą kuo tvirčiau pririšti prie namų.

Sako, Italijoje vyrai iki brandaus amžiaus gyvena su savo motinomis. Deja, Transilvanija yra kitur, tad rūpestingam tėtušiui, kuris turi pagrindo bijoti žmonių, teks susitaikyti su besikeičiančiais laikais ir jaunimo troškimu pažinti (kad ir pavojingą) gyvųjų žmonių pasaulį. Kas nerizikuoja, negeria šampano… arba kraujo.

Faktai apie filmą ir įvertinimas

„Monstrų viešbutis“ (Hotel Transylvania) JAV, 2012  m., 80 min.
Režisierius Genndis Tartakovskis.
Lietuviškai įgarsino: Vytautas Rašimas, Agnė Katkaitė, Julius Žalakevičius, Algirdas Dainavičius, Dalius Skamarakas, Neringa Varnelytė ir kiti.
ĮVERTINIMAS 3/4 

VIDEO: Hotel Transylvania - Official Trailer

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą