Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 22d. 19:34

Kino kodas: „Nesaugus prieglobstis“, arba Sąmokslų pasaulyje

Ryanas Reynoldsas filme „Nesaugus prieglobstis“
Kadras iš filmo / Ryanas Reynoldsas filme „Nesaugus prieglobstis“

Kai nėra ką veikti, nors ir mokami geri pinigai, ne pyragai. Taip jau dvylika mėnesių viename Pietų Afrikos Respublikos mieste dykaduoniauja CŽV „sraigtelis“ Metas Vestonas (akt. R.Reynoldsas). Jis prižiūri konspiracines agentūros patalpas, kurių vis niekam neprireikia. Tačiau ateina ta lemtinga diena...

Tądien Metas sulaukia pirmojo svečio - buvusio CŽV agento Tobino Frosto (akt. D.Washingtonas), prieš kelerius metus tapusio išdaviku. Jis pats pasiduoda amerikiečiams. Netrukus paaiškėja, kodėl. Ramus Meto gyvenimas staiga apsiverčia aukštyn kojomis. Jam teks ne tik pasaugoti Tobiną, bet ir pamėginti išvengti mirties. Sprukdamas nuo daugybės įnirtingų persekiotojų, vyrukas, padedant Frostui, pradeda suvokti, kad ne viskas auksas, kas auksu žiba, o draugai ir partneriai gali būti išdavikai.

Išvados

Ar pasaulyje yra nepaperkamų žmonių? Yra, bet jie labai brangiai kainuoja. Toks galėtų būti šio šiek tiek psichologinio veiksmo trilerio reziumė. „Wikileaks“ pateikta informacija nenustebino. Tik patvirtino, jog žmonės ir valstybės dėl savo interesų, įtakos ar pinigų gali padaryti bet ką. Išduoti draugus, papirkti priešus (ir taip elgiamasi nuo neatmenamų laikų). Šis filmas – apie neišvengiamas paslaptis, kurių atskleidimas demaskuotų daugelį svarbių personų. Nenuostabu, kad stengiamasi žūtbūt sunaikinti liudininkus.

Filmo autoriai įtaigiai pademonstruoja, jog šiame paslapčių ir išdavysčių kupiname pasaulyje viskas reliatyvu.

Be abejo, tuo žiūrovų nenustebinsi. Ypač mačiusių efektingą, panašaus žanro ir nuotaikos filmą „Sirijana“. Svarbu, kad filmo autoriai įtaigiai pademonstruoja, jog šiame paslapčių ir išdavysčių kupiname pasaulyje viskas reliatyvu. Įskaitant ir žmonių vertinimą. Išdavikas pasirodo esąs beveik herojumi, o aukščiausio rango pareigūnai – supuvę iki kaulų smegenų. Nejaugi iš tiesų žmones taip lengva nupirkti, o tikslas pateisina bet kokias priemones? Filmas privers jus apie tai susimąstyti.

Šio gan standartinio formato veiksmo trilerio stuburas, suteikiantis jam išskirtinumo – dviejų likimo netyčia į porą suvestų personažų odisėja. Ne tiek fizinė kova dėl išlikimo, kiek dvasinė transformacija, įvykusi po švino lietumi. Tai irgi nėra nauja, bet įtikinama. Gal tik holivudinė laiminga (kai kam) pabaiga pernelyg nusaldina tikro gyvenimo cinizmu persmelktą scenarijų. Kokybiška, nors optimizmu nedvelkianti pramoga.

Faktai apie filmą ir įvertinimas

„Nesaugus prieglobstis“ (Safe House) JAV, 2012  m., 115 min.
Režisierius Danielis Espinoza.
Vaidina: Denzelis Washingtonas, Ryanas Reynoldsas, Fera Farmiga ir kiti.
ĮVERTINIMAS 3/4

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos