Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 20d. 06:36

Kino kodas: „Praktikantai“ – „Google“ yra vietos senukams

Vince‘as Vaughnas ir Owenas Wilsonas
Kadras iš filmo „Praktikantai“ / Vince‘as Vaughnas ir Owenas Wilsonas

Du bičiuliai, prekybos laikrodžiais virtuozai Bilis (akt. V.Vaughnas) ir Nikas (O.Wilsonas) netikėtai netenka darbo. Į pensiją eiti dar gerokai per anksti, todėl jie puola ieškoti naujo užsiėmimo. Biliui į galvą šauna geniali mintis – pabandyti laimę „Google“ kompanijoje.

Nesvarbu, kad jiedu nieko neišmano apie kompiuterius, programavimo kalbas ar aplikacijas – juk svarbu noras, azartas ir gyvenimiška patirtis. Atsidūrę vienoje iš komandų, kurios įnirtingai varžosi tarpusavy dėl darbo, Nikas su Biliu mėgina pritapti darboholikų, keistuolių bei pavyduolių aplinkoje. Galbūt jų nuoširdumas, naivumas bei senamadiški įpročiai taps koziriu, padėsiančiu laimėti šias žiurkių lenktynes?

Išvados

Jau galima įžvelgti dar vieną negerą tendenciją. Kai kurie Holivudo aktoriai ima tikėti, kad jie gali būti ir puikūs scenaristai. Vos prieš savaitę matėme nevykusį W.Smitho bandymą („Žemė – nauja pradžia“), o dabar taip pat pasielgė komikas V.Vaughnas. Rezultatas nedžiugina.

Romantinėje komedijoje „Praktikantai“ mums siūloma elementari istorija apie dviejų vyrukų pastangas rasti darbą ir pakeisti savo kol kas nelabai nusisekusį gyvenimą.

Situaciją šiek tiek gelbėja keletas aštresnio, ciniško humoro epizodų, bet apskritai filmas per ilgas, o jo eiga ir finalas pernelyg nuspėjami.

Matyt, prodiuseriai tikėjosi, kad ši aktorių porelė, sužibėjusi filme „Slėpkite pamerges“, dar kartą parodys savo komikų sugebėjimus. Deja, tą atlikti sutrukdė ne kas kita, o infantilus scenarijus, kuriame dominuoja ilgi dialogai ar monologai apie amžinas gyvenimo vertybes, būtinybę patikėti savimi, nepasiduoti ir t.t.

Kai V.Vaughnas ir O.Wilsonas ima kalbėti „teisingomis“ frazėmis, jie tampa labai nuobodūs ir net apgailėtini (kaip politikai per rinkimus). Situaciją šiek tiek gelbėja keletas aštresnio, ciniško humoro epizodų, bet apskritai filmas per ilgas, o jo eiga ir finalas pernelyg nuspėjami.

Čia tas atvejis, kai tiesiog fiziškai galima jausti, jog filmavimo grupė susirinko tik pasiimti pinigų ir dar papildomai pasipelnyti, pasirinkus „Google“ kaip dekoraciją (matyt, su „Facebook“ ar „Apple“ nepavyko susitarti). Šios kompanijos biurai Kalifornijoje, Silicio slėnyje, kur ir rutuliojasi praktiškai visas veiksmas, tarnauja tik kaip fonas. Porą kartų ekrane šmėkšteli net abu kompanijos įkūrėjai. Interjerai spalvingi, bet filmo tai niekuo nepraturtina (taip ir norisi prisiminti, kaip puikiai buvo pasinaudota „Facebook“ kompanijos gimimo istorija juostoje „Socialinis tinklas“).

„Praktikantai“ – labai paviršutiniškas projektas, kurio biudžetas siekia beveik 60 mln. JAV dolerių! Už tokį pinigų švaistymą galima skirti aukščiausią balą.

Faktai apie filmą ir įvertinimas

„Praktikantai“ (The Internship) JAV, 2013 m., 120 min.
Režisierius Shawnas Levy
Vaidina: Vince‘as Vaughnas, Owenas Wilsonas, Rose Byrne, Johnas Goodmanas ir kt.
ĮVERTINIMAS 1/4

VIDEO: „Praktikantai“ anonsas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės