TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kino kodas: „Slaptas ženklas“, arba Ritualai ir mes

Romantinė komedija „Slaptas ženklas“ su Jessica Alba ir Chrisu Messina.
Kadras iš filmo / Romantinė komedija „Slaptas ženklas“ su Jessica Alba ir Chrisu Messina.
Šaltinis: 15min
0
A A

Romantinės komedijos „Slaptas ženklas“ herojė Mona Grej (akt. J.Alba) – gabi matematikė, bet keista mergina, streso akimirkomis valganti muilą. Galbūt tai paveldima, nes jos tėtis pradėjo tyliai eiti iš proto (tikėti netradiciniais gydymo metodais), kai Mona buvo maža.

Situacijai blogėjant, suaugusi mergina dar labiau užsisklendė savyje. Linkėdama dukrai gero, motina (akt. S.Braga) priverčia ją palikti namus ir Mona tampa matematikos mokytoja. Ten ji susitinka kitą netradicinius mokymo metodus kultivuojantį mokytoją – poną Smitą (akt. Ch.Messina), kuris taps jai daugiau nei kolega. Bet artėjimo procesas bus ilgas, keistas ir kartais tragikomiškas.

Išvados

Tai keistokas, bet mielas filmas, kurio personažai atrodo tarsi atkeliavę iš Wesley Andersono filmų („Rašmoro akademija“, „Karališkieji Tenenbaumai“, „Povandeninis pasaulis su Steve Zissou“ ir t.t.). Originalios arba lengvai kuoktelėjusios asmenybės, kuriančios savus gyvenimo ir reagavimo į aplinką ritualus. Tarkime, matematikos mokytojas (akt. J.K.Simmonsas), paskatinęs Moną pamilti matematiką, ant kaklo nešioja iš vaško suformuotus skaičius.

Taip jis balais įvertina savo nuotaiką ar dvasios būseną. Pamatę skaičių „3“arba „5“, verčiau prie jo nesiartinkite. Šis filmo motyvas verčia susimąstyti apie kiekvieno iš mūsų kuriamus ritualus arba naudojimąsi tais, kurie visuomenėje egzistuoja. Visa tai – giliai įsišaknijęs mūsų sąmonėje troškimas rasti darnaus sugyvenimo su pasauliu, dievais ir žmonėmis formulę. Tai – apsaugos arba savigydos priemonė.

Tokį ritualą susikuria ir mergaitė, kurios mama serga vėžiu. Aukojimas arba aukojimasis (šitaip galima interpretuoti Monos sprendimą globoti mergaitę), teigia mokslininkai, buvo ankstyviausioji religijos ir ritualų forma. Šie motyvai labai gražiai įausti į romantinės ir iš esmės optimistinės melodramos audinį.

Faktai

„Slaptas ženklas“ („An Invisible Sign“) JAV, 2010  m., 100 min.
Režisierė Marilyn Agrelo.
Vaidina: Jessica Alba, Chrisas Messina, J.K.Simmonsas ir kiti.
ĮVERTINIMAS 3/4 

VIDEO: „Slaptas ženklas“ / „An Invisible Sign“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau