Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kino kodas: „Sudie, mano karaliene“ – kas buvo niekas, tas netaps viskuo

„Sudie, mano karaliene“
Kadras iš filmo / „Sudie, mano karaliene“
Šaltinis: 15min
0
A A

Visomis prasmėmis karšta 1789-ųjų vasara Versalyje. Įniršusi prancūzų liaudis ką tik paėmė Bastiliją. Karaliui, jo žmonai Marijai Antuanetei (akt. D.Krueger) ir jų svitai gresia nustekentos tautos kerštas.

Kai kurie didikai jau pasipustė padus. Bėgti ketina ir karalienės favoritė Gabrielė de Polinjak (akt. V.Ledoyen). Tačiau Marijai Antuanetei ištikimai tarnaujanti Sidonija (L.Seydoux) pasiryžusi likti su ja iki pat pabaigos. Ši narsi mergina, skaitanti išlepintai valdovei knygas, niršta, matydama dviveidišką aplinkinių elgesį su karaliene. Bet išmuš ir Sidonijos išbandymo akimirka, kuomet karalienė pareikalaus ypatingos paslaugos.

Išvados 

Tai žlugimo pradžios kronika ir žmogiškojo elgesio anatomija. Filme aprėpiamos vos kelios dienos prieš istorinius pokyčius, apie kuriuos mes, kartu su tarnais ir Sidonija, girdime iš trečių lūpų. Rūmuose sklando baugūs gandai ir tai palaipsniui atskleidžia tikruosius žmonių charakterius.

„Sudie, mano karaliene” – netradicinė, bet skatinanti susimąstyti kostiuminė drama. Žvilgsnis į karališką gyvenimą ne pro paradines duris.

Režisierius metodiškai ir užtikrintai kuria gana klaustrofobišką atmosferą – dauguma veiksmo rutuliojasi uždarose patalpose, mažuose kambarėliuose, žvakių apšviestuose siauruose rūmų koridoriuose, kur blaškosi sutrikę žmonės. Sparčiai keliaujame nuo vienos scenos link kitos, kuriose apie žmonių santykius ir jų išgyvenamus jausmus daugiau pasako ne žodžiai, o žvilgsniai ir kūno kalba. 

Ypač įsimena virtuoziška, tačiau kartu subtili jaunosios aktorės L.Seydoux vaidyba, kurios herojė finale patiria ypatingą pažeminimą. Jos veide – skaudi suvokimo akimirka, kad ji tebuvo ir tėra įrankis, galintis padėti valdovei išsaugoti jai brangų asmenį. Tame veide atsispindi didelė vidinė kova. Moteriškas pavydas ir konkurencija, ir dar suvokimas, jog tėra du pasirinkimo variantai: žūti arba likti niekuo.

Šitaip kartu su artėjančia revoliucija žlunga ir Sidonijos iliuzijų daigeliai. „Sudie, mano karaliene” – netradicinė, bet skatinanti susimąstyti kostiuminė drama. Žvilgsnis į karališką gyvenimą ne pro paradines duris. 

Faktai apie filmą ir įvertinimas 

„Sudie, mano karaliene“ (Les adieux a la reine) Prancūzija, 2012 m., 100 min. 
Režisierius Benoit Jacquot. 
Vaidina: Diane Krueger, Lea Seydoux, Virginie Ledoyen ir kiti.
ĮVERTINIMAS 4/4

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą