Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kino kūrėjai iš užsienio: „Kaunas yra didelį potencialą turintis miestas“

Kino kūrėjai vaikštinėja po Kauno senamiestį
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / Kino kūrėjai vaikštinėja po Kauno senamiestį
Šaltinis: Kaunas.lt
0
A A

„Lietuva yra istorinė šalis, o Kaunas – didelį potencialą turintis miestas. Manau, kad tai gali būti puiki vieta filmuoti dokumentiką, nes kai kurios miesto dalys yra labai autentiškos ir nepaliestos laiko“, – sakė lietuviškų šaknų turintis australų prodiuseris Rodas Freedmanas. Jis – vienas iš 20-ies užsienio kino kūrėjų, dalyvavusių Kaune surengtame galimybių ture.

„Kauno kino studijos“ ir „Kauno filmų biuro“ organizuojamos ekskursijos metu tarptautiniams filmų kūrėjams Kaunas buvo pristatytas kaip potencialus miestas investicijoms ir filmavimo darbams.

Filmavimo galimybių Kaune prezentacijoje dalyvavo 20 kino industrijos atstovų iš JAV, Gruzijos, Izraelio, Latvijos, Ispanijos, Azerbaidžano, Vokietijos, Lenkijos, Suomijos, Ukrainos, Italijos, Estijos ir Australijos.

Po miesto rotušėje vykusio pristatymo režisieriai, prodiuseriai, žurnalistai, kino gamybos ir platinimo konsultantė bei filmų festivalio organizatorius leidosi aplankyti pagrindinių miesto objektų.

Aprodytos unikaliausios Kauno vietos

„Galimybių turo akcentu tapo Kauno senamiestis bei centras su gotikos, renesanso ir tarpukario architektūra, taip pat fortai, senasis aerodromas, modernus oro uostas ir daugybė kitų vietų, galinčių tikti filmavimams.

Be to, papasakojome, kuo prie filmų kūrimo gali prisidėti „Kauno kino studija“ ir miesto savivaldybė“, – sakė „Kauno filmų biuro“ vadovas Darius Baltušis.

Kino kūrėjai pradėjo ekskursiją pasivaikščiojimu istorine Vilniaus gatve. Po to autobusu važiuodami buvusios laikinosios sostinės gatvėmis svečiai pasigėrėjo išskirtiniu Kauno pasididžiavimu laikoma tarpukario architektūra.

Pakilę Žaliakalnio funikulieriumi filmų kūrėjai aplankė miesto simbolį – Prisikėlimo bažnyčią, ir nuo jos stogo atsiveriančią Kauno panoramą, taip pat išvydo Soborą, Muzikinį teatrą, bei Kauno miesto gaisrinę. Ekskursiją baigė apsilankymas Aleksoto apžvalgos aikštelėje ir vizitai į VII fortą bei Karininkų Ramovę.

Žadėjo grįžti su filmavimo grupe

„Kaunas turi didelį potencialą filmavimo darbams. Iš visų aplankytų vietų man ypač įstrigo Žaliakalnis su funikulieriumi – ši Kauno dalis yra neįprasta Baltijos regiono miestams. O Prisikėlimo bažnyčia atrodė tiesiog fantastiškai“, – susižavėjimo neslėpė prodiuserė iš Estijos Pille Runk.

Režisierius Davidas Chabashvilis atskleidė, jog ekskursija po Kauną jį įkvėpė kūrybai.

„Tai labai ramus miestas, sujungiantis įvairių epochų Europos architektūrą – nuo viduramžių iki modernizmo ir šių dienų. Skirtingi stiliai puikiai atsispindi miesto bažnyčiose. Lankant įvairias Kauno vietas buvo labai smagu įsivaizduoti jas scenarijuje“, – džiaugėsi gruzinas.

„Architektūra ir kraštovaizdžiu mano gimtasis Tel Avivas labai skiriasi nuo Kauno. Pastarasis – nedidelis, bet labai jaukus miestas. Didžiausią įspūdį paliko Kauno panorama, kurią išvydome Aleksoto apžvalgos aikštelėje“, – apie Kauną atsiliepė Avrahamas Pirchi, prodiuseris iš Izraelio.

Tuo tarpu lietuviškų šaknų turintis australų prodiuseris Rodas Freedmanas Kaune lankėsi ne pirmą kartą. Galimybes protėvių žemėje prodiuseris vertina itin palankiai.

„Lietuva yra istorinė šalis, o Kaunas – didelį potencialą turintis miestas. Manau, kad tai gali būti puiki vieta filmuoti dokumentiką, nes kai kurios miesto dalys yra labai autentiškos ir nepaliestos laiko“, – sakė R.Freedmanas.

Galimybių turas kino industrijos svečiams vyko antrą kartą. Praeitais metais „Kino pavasario“ metu organizuota ekskursija susilaukė didelio dalyvių susižavėjimo, todėl ją nuspręsta padaryti kasmetiniu renginiu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau