Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2010 01 07

Kino teatre „Pasaka“ – ciklas „Charlotte Gainsbourg veidai“

Pristatydami subtilią ir mąslią Charlotte Gainsbourg, žurnalistai jau nebūtinai pažymi, kad ji – vienų žymiausių XX a. muzikos poetų Jane Birkin ir Serge'o Gainsbourgo meilės kūrinys. Prancūzų aktorė – savita, drąsi, išsiskirianti ir atpažįstama asmenybė. Nuo sausio 8 d. sostinės kino teatre „Pasaka“ rodomas specialus aktorės filmų ciklas „Charlotte Gainsbourg veidai“.
Aktorė Charlotte Gainsbourg
Aktorė Charlotte Gainsbourg / PASAKOS nuotr.

Į ciklą atrinkti keturi skirtingi filmai, keturi skirtingi Charlotte Gainsbourg veidai.

Nuo „Antikristo“ iki „Džeinės Eir“

Tai – Larso von Triero kinošokas „Antikristas“, atnešęs Charlotte Gainsbourg tarptautinio Kanų kino festivalio geriausios aktorės apdovanojimą, netikėtas, tarp realybės ir iliuzijos laviruojantis italų režisieriaus Emanuele Crialese filmas „Naujasis pasaulis“, rodytas Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“.

Cikle – ir vaizduotės meistro Michelio Gondry „Miego mokslas“, kuriame aktorės partneriu tapo populiarus bei talentingas Gaelis García Bernalis, ir klasikinė Franco Zeffirelli „Džeinė Eir“.

Vertinama už natūralumą

„Turbūt žodis „vaidyba“ net ne visai tinka apibūdinti šios aktorės buvimą ekrane. Likti natūraliai ir tikroviškai pačiose neįtikinamiausiose filmo scenose jai greičiausiai padeda nepaprasta intuicija ir tie vidinės laisvės bei talento genai...“ – žurnale „Kinas“ apie Ch.Gainsbourg pasakoja kino kritikė Izolda Keidošiūtė.

Dešimtis aktorių portretų rašiusi kritikė taip pat pastebėjo, kad Charlotte Gainsbourg „slypi kažkokios paslaptys, demonai, kurie gali taip netikėtai pakeisti veiksmo eigą“.

Herojės

Kino teatre „Pasaka“ pristatomas Emanuele Crialese filmas „Naujasis pasaulis“ pavertė Charlotte Gainsbourg mistiška raudonplauke brite, norinčia sugrįžti į gimtąją šalį.

Kino leidinys „Screen“ pavadino Charlotte Gainsbourg vaidybą subtilia ir melancholiška, o Venecijos kino festivalyje pristatytas „Naujasis pasaulis“ laimėjo net šešis apdovanojimus.

Filmas nukelia į XX a. pradžios Siciliją. Skurdus ūkininkas ir našlys Salvatorė nusprendžia su šeima emigruoti į Ameriką. Prieš pat sėsdami į laivą keliautojai susipažįsta su Liusy, brite, kuri trokšta sugrįžti į Ameriką, tačiau prieš tai būtinai turi susituokti. Salvatorė nusprendžia padėti jaunikio nerandančiai poniai.

Kino pasaulį sukrėtusiame danų režisieriaus Larso von Triero filme „Antikristas“ aktorė – dėl vaikelio netekties išgyvenanti moteris,  naikinanti save ir žaidžianti su mirtimi.

Michelio Gondry „Miego mokslas“ supažindina su mergina Stefani, kuri gyvenimą įsivaizduoja aiškų tol, kol nesutinka  sapnuose gyvenančio Stefano.

O įžymiojo Charlotte Brontë romano „Džeinė Eir“ ekranizacijoje žiūrovai susitinka su geros našlaitės, sužavinčios kilmingą lordą, personaže.

Pati natūralumu kritikus stebinanti aktorė sako: „Man patinka vaidinti herojes, kurios į mane nepanašios – aš už jų pasislepiu“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?