Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 lapkričio 12d. 10:20

Kino teatre „Pasaka“ – įsimintinas susitikimas su charizmatiškuoju grupės „Antis“ lyderiu Algirdu Kaušpėdu

Lapkričio 13 d. 19 val. jau įpusėjęs „Kino vakarų su Izolda“ paskaitų ciklas kino teatre „Pasaka”
Kino teatro „Pasaka“ nuotr. / Lapkričio 13 d. 19 val. jau įpusėjęs „Kino vakarų su Izolda“ paskaitų ciklas kino teatre „Pasaka”
Lapkričio 13 d. 19 val. jau įpusėjęs „Kino vakarų su Izolda” paskaitų ciklas kino teatre „Pasaka” pakvies į įsimintiną susitikimą su legendinės grupės „Antis” lyderiu ir dainininku, architektu bei aktyviu Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veikėju – Algirdu Kaušpėdu.

Viename interviu architekto ir daininko draugs Algirdas Kumža juokavo, jog Algirdas Kaušpėdas visada svajojo veržtis į poezijos pasaulį, bet ten jau karaliavo Maironis, Rolandas Rastauskas, ten buvo viskas užimta. Paskui – į rimtąją muziką, kur karaliavo Mocartas ir Šarūnas Nakas. Suprato, kad ir ten vietos nebėra. Tada vis tiek, vienų džiaugsmui, kitų – siaubui, įkūrė Sovietų Sąjungos pamatus sudrebinusią roko grupę „Antis“. Vien architektūros jam niekada neužteko

Be „Anties“ būtų sunku įsivaizduoti ne tik lietuvišką roko sceną, bet ir visuomeninį gyvenimą. Grupė „Antis” su Algirdu Kaušpėdu priešakyje išleido 11 albumų, iniciavo 1987-aisiais prasidėjusius „Roko maršus“. buvo ir yra vadinami laisvės įprasminimo muzikoje vėliavnešiais. Grupė pasitelkdama ironiją ir roko muziką pasakojo apie svarbius to meto ir pastarųjų laikų įvykius.

2012 metais Algirdui Kaušpėdui suteiktas Vilniaus miesto garbės piliečio vardas už jo veiklą Sąjūdžio laikais ir patriotizmo skatinimą tarp jaunimo. Jis tapo dešimtuoju šio miesto garbės piliečiu.

Trečiadienio vakarą susitikimo dalyviai turės galimybę ne tik gyvai pasikalbėti su Algirdu Kaušpėdu, pasiklausyti jo įžvalgų apie kiną, kultūrą, muziką, bet ir sužinoti, kokius filmus jis žiūri ir mėgsta bei pamatyti jo paties parinktas ištraukas iš įsimintiniausių kūrinių. Kiekviena paskaita su kino kritike Izolda Keidošiūte– tai gyva ir visuomet nauja diskusija ne tik apie žymiausiais pasaulio ir Lietuvos kino asmenybes, bet ir Lietuvos ir pasaulio kino situaciją ir perspektyvas bei kultūrą.

Bilietus į paskaitą galima įsigyti kino teatro kasoje arba internetu www.tiketa.lt.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

26:24
07:19
07:55

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams