TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kino teatre „Pasaka“ pradedamas rodyti tarptautinio pripažinimo susilaukęs filmas „Beždžioniautojos“

Filmas „Beždžioniautojos“
Kadras iš filmo / Filmas „Beždžioniautojos“
Šaltinis: 15min
0
A A

Kino teatras „Pasaka“ pradeda rodyti Lisos Aschan filmą „Beždžioniautojos”. Švedų režisierė neslepia savo susižavėjimo vesternais, tad ir jos filme vaizdų, įvaizdžių, kūno kalbos daugiau nei žodžių, tik vyrus pakeičia paauglės merginos.

„Beždžioniautojos“ jau spėjo pelnyti tarptautinį pripažinimą. Filmas apdovanotas Berlyno, Getborgo ir Tribekos filmų festivaliuose.

Juosta pasakoja apie Emą – penkiolikmetę merginą, apsėstą kontrolės jausmo. Atėjus į jojimo gimnastikos būrelį ji sutinka komadnos lyderę Kasandrą. Jos iškart tampa draugėmis, tačiau netrukus – ir varžovėmis. Bet ką bet ko išmokyti“ galinti Kasandra įtraukia Emą į keistą draugystę – psichologines ir jėgos varžybas. Į pavojingas situacijas įviliota Ema paklūsta Kasandros primestoms taisyklėms. Tylios ir stiprios, kaip ir jų prižiūrimi žirgai, merginos čia mėgdžioja viena kitą, čia žengia vis žiauresnius žingsnius, tikrindamos galios, seksualumo, moralės ribas. Galiausiai neišvengiamai laimi viena..

Šis filmas –tai atkirtis tiems, kas savo juostose rodo silpnas mergaičiukes vyrų valdomame pasaulyje. „Beždžioniautojų“ herojės yra stiprios individualybės – tai trukdo herojėms beatodairiškai simpatizuoti , tačiau suteikia juostai aštrumo ir intrigos.

„Beždžioniautojose“ nedaugiažodžiaujama, istorija įtaigiai pasakojama vaizdu ir garsu, veikėjų žvilgsniais bei simboliais. Puikūs kadrai, ritmas ir kameros darbas užburia.

„Beždžioniautojose“ žaidžiama žmonių santykius valdančiomis taisyklėmis. Leisdama jaunoms moterims elgtis brutaliai, siekiu analizuoti visuomenėje egzistuojančius prieštaravimus. Rodau tai, kas tabu, kaip priešpriešą tam, kas nekalta ir iš pažiūros naivu. Istorijos šerdis – dviejų paauglių varžytinės dėl galios ir pasaulis aplink jas. Jos varžosi nuolat, pakaitomis tai kontroliuodamos, tai pasiduodamos kontrolei. Noriu perteikti šio elgesio dviprasmiškumą ir neapibrėžtumą: pavaizduoti žmones, kurie veikia nepriklausomai, bet drauge yra ir sistemos dalis,“ – sako režisierė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą