TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kinotyrininkė G.Arlickaitė: „Šiandien „Sidabrinė gervė“ yra laukiamiausias kino renginys“

„Sidabrinės gervės“ apdovanojimai
LiKA nuotr. / „Sidabrinės gervės“ apdovanojimai
Šaltinis: 15min
0
A A

Pavasario pabaigoje į Lietuvą sugrįš jau devintus metus iš eilės rengiami apdovanojimai „Sidabrinė gervė“. Nacionaliniai Lietuvos kino apdovanojimai šiais metais vėl pagerbs iškiliausius ir labiausiai nusipelniusius kino kūrėjus. Apdovanojimus organizuojančios Lietuvos kino akademijos tarybos pirmininkė Gražina Arlickaitė teigia, kad tai yra laukiamiausias kino renginys Lietuvoje.

„Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ artėja prie pirmojo rimto jubiliejaus. Dešimtmečio sukaktis skatina stabtelėti ir atsakyti į klausimą, ar „Sidabrinė gervė“ jau tapo svarbiu ir laukiamu metų renginiu? Manau, kad į šį klausimą ramia sąžine galime atsakyti teigiamai. Šiandien „Sidabrinė gervė“ yra laukiamiausias kino renginys, suburiantis kino profesionalus susitikti, diskutuoti, pasidžiaugti ir pasveikinti vienas kitą“, – sakė apdovanojimus organizuojančios Lietuvos kino akademijos tarybos pirmininkė, kinotyrininkė Gražina Arlickaitė.

G.Arlickaitė atskleidė, kad apdovanojimų vertinimo komisija šiemet tikisi sulaukti ne tik patyrusių meistrų, bet ir jaunų režisierių kūrinių. Pasak jos, vertinimo komisijos laukia labai intensyvus darbas, nes jie tikrai turės iš ko rinktis.

„Lietuvių kinas įvairėja, jame atsiranda žanrų, kurių nebuvo anksčiau. Kinas nepasikeičia per vienus metus. Tiesiog keičiasi filmai. Turime vertinti juos tokius, kokie sukurti šiais metais, ieškoti kūrybiškumo, įvertinti pagrindinius kino dėmenis – talentą, režisūrą, aktorystę“, – atvirai sakė kinotyrininkė.

LiKA nuotr./Lina Buzelytė, Gražina Arickaitė , Giedrė Beinoriūtė ir Justina Dirsė
LiKA nuotr./Lina Buzelytė, Gražina Arickaitė , Giedrė Beinoriūtė ir Justina Dirsė

Kino apdovanojimus organizuojančios Lietuvių kino akademijos direktorė Lina Buzelytė sako dar nenorinti išduoti visų ceremonijos scenarijaus paslapčių, tačiau ji žada, kad gegužės mėnesį vyksiantys apdovanojimai smarkiai skirsis nuo prieš tai buvusių.

„Šių metų ceremonija bus visiškai kitokia, nei prieš tai buvusios. Kaip ir kiekvienuose apdovanojimuose, bus netikėtų sprendimų tiek vizualikos, tiek muzikos turinyje. Apdovanojimai dar vis ieško pastovios vietos ceremonijai, bet panašu, kad šiais metais ieškojimai gali pasibaigti. Pasirinkta erdvė talpins daugiau nei tūkstantį svečių, taigi, kitaip nei pernai, kviesime daugiau kino kūrėjų ir kino mylėtojų “, – sakė L.Buzelytė.

Pernai vykusiuose apdovanojimuose su dokumentiniu filmu „Meistras ir Tatjana“ triumfavo Giedrė Žickytė. Filmą režisavusi moteris susižėrė net keturis apdovanojimus: metų geriausio montažo režisieriaus, metų geriausio operatoriaus darbo, metų geriausio režisieriaus darbo ir metų ilgametražio dokumentinio kino filmo.

2015 m. apdovanojimų ceremonijoje buvo išdalinta net dvylika statulėlių. Vienas garbingiausių apdovanojimų – „Auksinė gervė“ už gyvenimo nuopelnus – atiteko lietuviško kino dailininkui Algirdui Ničiui.

Devintųjų apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ organizatoriai tikina, kad jų tikslas yra įvertinti ir pagerbti per metus labiausiai nusipelniusius kūrėjus ir jų kūrinius. O šiais metais į Lietuvą gervės grįš itin pasikeitusios ir atsinaujinusios.

LiKA paraiškas ketina pradėti rinkti nuo kovo 1 dienos. Į apdovanojimą pretenduoti galės filmai, kurių vieša peržiūra įvyko tarp 2015 m. balandžio 1 d. ir 2016 m. balandžio 1 dienos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018