Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 4d. 12:49

Kodėl „Černobylis“ buvo filmuotas Vilniuje?

Serialas „Černobylis“
„Sister Pictures ir Sky Television“ nuotr. / Serialas „Černobylis“

HBO miniserialas „Černobylis“, kuris šiuo metu yra geriausiai vertinamas televizijos serialas IMDB platformoje, buvo filmuotas ir Lietuvoje: Visagine, Kaune ir jau ne pirmą kartą tarptautinės kino industrijos dėmesio sulaukiančiame Vilniuje, šįkart „suvaidinusiame“ Pripetės miestą.

Tai, anot pranešimo žiniasklaidai, yra tiek pelno mokesčio lengvatos, tiek Lietuvoje dirbančių kino profesionalų nuopelnas, o svarbu vaidmenį renkantis lokacijas suvaidina ir kompaktiškas Vilniaus dydis.

„Černobylis“ yra ne pirmas televizijos serialas, filmuotas Vilniuje – čia neseniai filmuotas „Netflix“ serialas „Paskutiniai carai“, BBC „Karas ir taika“, HBO ir „Sky's“ „Jekaterija Didžioji“.

„Kalbantis su užsienio prodiuseriais, dirbančiais Vilniuje, jie pabrėžia Vilniaus dydžio privalumus. Priešingai nei kituose Europose miestuose, populiariuose tarp kino industrijos profesionalų, Vilniuje viskas gali būti pasiekiama per dešimtis minučių, o ne per valandas. Oro uostas yra greta, tai pat ir filmavimo lokacijos bei studijos, logistiką paverčiant labai paprasta“, – sako serialo prodiuserė Lietuvoje, „Baltc Film Services“ įkūrėja Lineta Mišeikytė.

Ji teigia, kad filmuojant „Černobylį“ svarbų vaidmenį suvaidino ir Vilniaus miesto savivaldybė – anot jos, jei ne savivaldybės pagalba, kai kurios scenos nebūtų tokios autentiškos, kokios yra dabar.

Svarbu ir tai, kad serialas buvo filmuotas taikant pelno mokesčio lengvatą. Tačiau, anot L.Mišeikytės, jokios iniciatyvos neveiktų ir nepritrauktų užsienio kino produkcijos, jei Lietuvos kino profesionalų įgūdžiai neatitiktų pasaulinių standartų.

Pelno mokesčio lengvatos tikslas – sudaryti palankias filmų gamybos sąlygas Lietuvoje šalies ir užsienio filmų gamintojams ir galimybę Lietuvos įmonėms, norinčioms neatlygintinai suteikti lėšų filmo gamybai, susimažinti pelno mokestį. Tokiu būdu suteikiama galimybė Lietuvoje kuriamo filmo finansavimui iš privačių rėmėjų pritraukti iki 30% filmo gamybos biudžeto Lietuvoje sumos.

Nuo 2014 iki 2018 metų investicijos suteiktos 115 filmų. Pasinaudojus pelno mokesčio lengvatos schema buvo Lietuvoje buvo investuota daugiau nei 17 milijonų eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali