Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 24d. 12:03

Kodėl Cruise'as „Valkirijoje“ dėvi akies raištį?

Reklaminis filmo plakatas
Reklaminis filmo plakatas

Tikrus įvykius atspindintis kino filmas „Valkirija“ įprasmina daug įdomių ir svarbių istorijos faktų.

Ilgą laiką apie „Valkirijos“ sąmokslą ir pulkininko Klauso fon Štaufenbergo („Valkirijoje“ jį vaidina akt. Tomas Cruise'as) vaidmenį jame buvo mažai žinoma. Didžiąją dalį su tuo susijusių dokumentų 1945 m. gegužę, pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, konfiskavo sovietų kariai. Tik 1989 m. M. Gorbačiovas grąžino šiuos dokumentus Vokietijos kancleriui H. Koliui.

1943 m. K. Fon Štaufenbergas dalyvavo Hitlerio Afrikos kampanijoje, buvo sunkiai sužeistas Tunise. Išgyveno jis tikro stebuklo dėka – neteko kairiosios akies, dešinės rankos ir dviejų kairės rankos pirštų. Todėl ir kino filme „Valkirija“ Tomas Cruise'as pasirodo paslėpęs akiduobę po juodu raiščiu.

Pasikėsinimą į Hitlerį buvo bandyta organizuoti ne kartą, tačiau visi jie sužlugdavo. Galų gale K. Fon Štaufenbergas, kuris reguliariai susitikinėdavo su Hitleriu, ėmėsi šios misijos. Savo dienoraštyje jis įrašė: „Tas, kuris ras savyje drąsos ir išdrįs tai padaryti, bus vadinamas išdaviku. Tačiau tas, kuris, neišdrįs, eis prieš savo sąžinę.“

1944 m. liepos 22 d. K. Fon Štaufenbergo bandytas įvykdyti „Valkirijos“ sąmokslas nuversti Hitlerį baigėsi nesėkmingai, tačiau pulkininkas įėjo į istoriją didvyrio vardu.

Pasaulinės svarbos įvykiai karinėje dramoje „Valkirija“ – jau kino teatruose.

Temos: 1 Įvartis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas