Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Koncertų salėje – pokalbis apie filmą „Laiškai Sofijai“

Kadras iš filmo „Laiškai Sofijai“
Stop kadras / Kadras iš filmo „Laiškai Sofijai“
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 24 dieną, antradienį, 18 valandą, „Permainų muzikos“ videoklube pianistas Rokas Zubovas pristatys filmą „Laiškai Sofijai“, kuris pasakoja vieno genialiausių Lietuvos menininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meilės ir gyvenimo istoriją.

Filmas „Laiškai Sofijai“ Lietuvos kino teatruose rodomas tik pirmąsias savaites, tačiau jau sulaukė tūkstančių žiūrovų. Trims „Sidabrinėms gervėms“ nominuotą biografinę juostą režisavo britų režisierius Robertas Mullanas, keletą metų dirbęs BBC dokumentikos Rytų šalių kūrėjų komandoje. Pirmą kartą apie M.K. Čiurlionį R. Mullanas  sužinojo Kauno Vytauto Didžiojo universitete, kur skaitė psichologijos paskaitas. Režisierius suvokė susidūręs su išskirtine asmenybe ir panoro per BBC M. K. Čiurlionį parodyti kaip niekam nepažįstamą genijų. Tačiau įsigilinęs į jo gyvenimo istoriją suvokė, kad ši medžiaga labiau tinkama meniniam, o ne dokumentiniam filmui.               

„Man jo muzika pasirodė labai jausminga ir galinga, o tapyba – įdomi ir paslaptinga. Netrukus supratau, kad jis – viena pagrindinių figūrų Lietuvos kultūros istorijoje. Po neilgo laiko aplankiau muziejų Druskininkuose ir jį supančius miškus. Nutariau, kad noriu papasakoti pasauliui apie M. K. Čiurlionį.“               

„M. K. Čiurlionio kūrybos nežinoję žmonės buvo apstulbę, kokią nuostabią muziką jis kūrė. Apskritai, žiūrovai dėkojo už tai, kad galėjo pamatyti Lietuvą, kuri vaizduojama kaip garbinga kultūros šalis“, – viename interviu teigia filmo režisierius.            

Pagrindinį M. K. Čiurlionio vaidmenį filme atliko ne kas kitas, o garsaus kūrėjo proanūkis pianistas Rokas Zubovas, turintis ne tik išorinio panašumo, bet ir puikiai išmanantis prosenelio gyvenimą ir šeimos istoriją. R. Zubovas įrašė ir visą filme skambančią muziką.   

„Manęs kartais klausia, ar sunku buvo? Aš iš tikrųjų nejutau, ar man sunku. Bet po to, žvelgdamas atgal, aš pažiūrėjau, kad 6 savaites miegojau maždaug 2–3 valandas kas naktį. Tik po to supratau, kokia įtampa buvo. Miegoti negalėjau, nieko daryti negalėjau. Tai buvo tarsi ėjimas per ugnį“, – interviu apie filmavimus pasakoja pianistas.               

Festivalio videoklube „Muzikiniai laiškai Sofijai“ viešėsiantis Rokas Zubovas su publika dalinsis mintimis apie darbą filmavimo aikštelėje, muzikos vaidmenį filmo kūryboje. Pasisakymą lydės vaizdo fragmentai, tarp jų – į filmą nepatekusios muzikinės scenos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau