Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 23d. 08:03

Laimės kūdikis idiotas

„Rožinė pantera 2“
Kadras iš filmo / „Rožinė pantera 2“

„Rožinė pantera 2“ („The Pink Panther 2“) JAV, 2009 m., 92 min. Režisierius Haraldas Zwartas. Vaidina: S.Martinas, J.Reno, A.Garcia. Įvertinimas 2/4

Siužetas ir kontekstas

Pasaulyje siautėja kažkoks supervagis, vadinantis save Tornadu. Jis jau pagrobė tris didžiausias pasaulio vertybes: Turino drobulę, japonų imperatoriaus kardą ir Magna Carta. Gali būti, kad jo kitas taikinys – unikalus deimantas „Rožinė pantera“, saugomas Paryžiuje. Siekiant surasti nusikaltėlį, suburiama seklių superkomanda, prie kurios prisijungia ir gan paslaptinga gražuolė Sonia (A.Ray). Vadovauti grupei paskiriamas visiškai nekoordinuotas ir gan bukas inspektorius Kliuzo (S.Martinas), vieną kartą neįtikėtinu būdu jau suradęs minėtą rožinę brangenybę. Iš pradžių detektyvų svajonių komandai labai nesiseka. Be to, Kliuzo, kaip įprasta kaimo policininkui, kelis kartus visiškai apsijuokia. Tačiau netgi pašalintas iš grupės, nevykėlis nenusimena ir pats vienas imasi tyrimo. Galbūt jį įkvepia meilė kolegei Nikolei (E.Mortimer), kurią atkakliai mergina vienas seklių komandos narys?

Reziumė ir įvertinimas

Žiūrint kriminalinę komediją „Rožinė pantera 2“, svarbu geranoriškai nusiteikti. Filmo autoriai ir įspūdingas aktorių ansamblis (A.Garcia, A.Molina ir netgi J.Ironsas) desperatiškai mėgina mus juokinti, tačiau koją jiems kiša nesėkmingas scenarijus ir gan mėgėjiška režisūra. Dauguma epizodų, prasidedantys daug žadančiai (pvz., vizitas pas popiežių), nutrūksta, užgęsta arba pavirsta nuobodžia juoką turinčių kelti veiksmų seka (kaip karatė seansas su dviem vaikais). Keista matyti ir J.Reno, jau antrame ciklo filme vaidinantį ne mažesnį kvailelį kaip Kliuzo. Pats smagiausias ir labiausiai vykęs yra A.Garcia personažas – pasipūtęs lovelasas Vinčenzas Donkorleonė. Sėkmingų pokštų koncentracija pernelyg menka, o Kliuzo kartais labai primena tokius nevykėlius laimės kūdikius, kaip inspektorius Drebinas iš „Nuogo ginklo“ ciklo, arba ponas Bynas. Deja, prancūziškasis „Rožinės panteros“ medžiotojas atrodo silpniausiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas