Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 5d. 15:16

Lenkijos tragedijoms paminėti – Andrzejaus Waidos filmas „Katynė“

Katynė
„Scanpix“ nuotr. / SSRS budelių nužudytų lenkų palaikų identifikacija Katynėje.

1940-ųjų pavasarį miške netoli Smolensko ir kituose SSRS kalėjimuose buvo išžudyta daugiau kaip 20 tūkstančių Lenkijos karininkų – taip sovietų NKVD susidorojo su lenkų tautos žiedu.

2010-ųjų balandžio 10-ą dieną, beveik toje pat vietoje mūsų kaimynus ir vėl ištiko kraupi tragedija: skrisdami paminėti Katynės žudynių metinių, lėktuvo katastrofoje žuvo 96 žmonės. Avariją patyrusiame lėktuve sėdėjo visas Lenkijos politinis elitas. Tarp žuvusiųjų – ir Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis  su žmona.

Lenkų tautos tragedijoms paminėti – garsiojo lenkų režisieriaus Andrzejaus  Wajdos drama „Katynė“ („Katyn“), kurią kviečiame žiūrėti balandžio 9 dieną 20.45 val. per Lietuvos televiziją.

Režisieriui Wajdai santykis su Katynės tragedija ne vien patriotinis, bet ir giliai asmeninis. Katynės miškuose 1940-aisiais buvo nužudytas ir Wajdos tėvas, ir kai kurių kitų filmo kūrėjų artimieji.

Bet nominuotas „Oskarui“ lenkų metro filmas kalba ne tik apie ilgai slėptas rusų enkavėdistų įvykdytas lenkų karininkų žudynes prie Smolensko. Tai ir filmas apie kelių šeimų tragediją, jų išgyventus košmarus, apie žmonas, motinas, dukteris ir seseris, priverstas gyventi mele. Kas buvo garbingiau: kovoti ar susitaikyti ir saugoti tautą, atkurti karo nuniokotą Lenkiją?  Katynės tragedija nesibaigė nei tomis dienomis, nei tais metais, ji gyva ir šiandien.

„Katynė“ – pirmadienį, balandžio 9 dieną 20 val. 45 min. per Lietuvos televiziją.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos