Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 spalio 27d. 00:37

Lietuva vilioja užsienio kino kūrėjus

Helen Mirren
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Helen Mirren

Užsienio filmų kūrėjai vis dažniau naudojasi Lietuvos kino industrijos teikiamomis galimybėmis – profesionaliais kino specialistais, infrastruktūra, filmams kurti taikoma 20 proc. pelno mokesčio lengvata. 5 metus veikiančios lengvatos rezultatas – augančios filmų gamybos apimtys, naujos darbo vietos ir solidžios investicijos.

Ant Vilniaus universiteto bibliotekos durų – skelbimai, įspėjantys, kad čia filmuoti ir fotografuoti draudžiama, prie durų – asistentas, nuolat raginantis laikytis tylos, nes už durų filmuojama. Čia Amerikos ir Jungtinės Karalystės kompanijos kuria filmą apie Rusijos imperatorę Jekateriną II.

Rusijos valdovę filme įkūnys „Oskaru“ apdovanota, rusų kraujo turinti britų aktorė Helen Mirren. Daugiau kaip prieš dešimtmetį ji jau filmavosi Lietuvoje. Šįkart apsilankiusi prezidentūroje sakė labai vertinanti Lietuvos kino industrijos atstovus.

„Mokesčių lengvata stipriai motyvuoja atvykti į Lietuvą, bet jeigu nėra filmavimui tinkamų vietų, architektūros ar tinkamų specialistų, tai mokesčių lengvatos tikrai neišgelbės. Taip kad lengvatos yra pliusas, bet pirmiausiai mes čia dėl vietų ir žmonių“, – sakė filmo „Jekaterina Didžioji“ prodiuserė Jules Hussey.

Lietuvoje tarptautinių kino projektų filmuojama vis daugiau. Šiemet mūsų šalyje filmus kūrė Norvegijos, Švedijos, Jungtinių Amerikos valstijų, Didžiosios Britanijos kompanijos – viso filmuoti 5 filmai.

Filmo apie Jekateriną II kūrėjai jau palieka Vilniaus universiteto biblioteką ir persikelia į Trakų Vokės rūmus, kur dirbs iki gruodžio 5 d. 4 dalių dramą apie XVIII a. Rusiją valdžiusią imperatorę pirmiausia pamatys Jungtinių Valstijų ir Jungtinės Karalystės žiūrovai.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/