15min be reklamos
Publikuota 2016 07 22, 13:27

Lietuviai kuria dokumentinį filmą apie skrydį oro balionu aplink pasaulį

Šiuo metu keliautojas Fedoras Konyukhovas siekia tapti ketvirtuoju žmogumi istorijoje, apskridusiu oro balionu žemės planetą. Charizmatiškas keliautojas, šiam žygiui besiruošęs 23 metus, siekia jį įvykdyti vienas, taip pagerindamas pasaulinius skrydžio greičio ir aukščio rekordus. Žygį lietuviai pavers kino filmu – „Aplink pasaulį per 14 dienų“ (Around the World in 14 Days).
Filmo komanda su oreiviai
Filmo komanda su oreiviai / Nikolaj Ponomarev nuotr.

Kaip pranešime rašo filmo kūrėjai „LitFilmas“, skrydis aplink pasaulį „Roziere“ tipo oro balionu iš Australijos prasidėjo liepos 12 d. Tik trims žmonėms per visą žmonijos istoriją pavyko tai padaryti ir tik vieną kartą skrydis buvo įvykdytas vienumoje. Pasaulio žiniasklaida ir ekstremalaus sporto mėgėjai dabar prikaustę dėmesį stebi ar F.Konyukhovui pavyks šį žygį pakartoti vienumoje ir dar pagerint užsibrėžtus pasaulinius rekordus.

Šio skrydžio herojaus Fedoro Konyukhovo patirtis yra įspūdinga. Jis užkopė į visas aukščiausias septynias pasaulio viršūnes, buvo pietų ir šiaurės ašigalių ekspedicijose, perplaukė vienas irkline valtimi Ramųjį vandenyną. Šia ekspedicija jis siekia kompleksiškai išnagrinėti žmogaus kūno ir psichologines galimybes ekstremaliose situacijose, pvz., ilgalaikio skrydžio metu.

Skrydžio maršrutas driekiasi per Australiją, Naująją Zelandiją, Ramųjį vandenyną, Pietų Ameriką, Atlanto vandenyną, Afriką ir Indijos vandenyną. Šios ekspedicijos oro balionas buvo gaminamas Didžiojoje Britanijoje, startine aikštele pasirinkta Australija, techninės priežiūros komanda yra iš Rusijos, Didžiosios Britanijos, Amerikos ir Australijos, meteorologas iš Belgijos, o šio neeilinio žygio filmavimo komanda – iš Lietuvos.

Tarptautinio kino projekto vedliai – lietuviai

Filmo vairas patikėtas jaunos kartos kino režisierei ir scenaristei Julijai Zubavičienei. Ji yra baigusi vaidybinio kino režisūros bakalauro studijas Maskvoje ir scenarijaus rašymo magistro studijas Londone. Debiutinis Julijos pilnametražis dokumentinis filmas „Lida Vanda Liusia“ (2015 m., Lietuva), ne tik nominuotas „Sidabrinei gervei“ kaip geriausias Lietuvos dokumentinis filmas, tačiau iki šiol tęsia sėkmingą savo kelionę po tarptautinius festivalius.

Filmo operatorius – jaunosios kartos operatorius Saulius Lukoševičius, kurio filmuoti filmai buvo rodomi daugybėje tarptautinių kino festivalių, o filmai „Žiema“ (2013 m., Rusija, rež. C. Picchi) ir „Plaukikė“ (2013 m., Lietuva, rež. G. Urbonaitė) buvo įvertinti prestižiniais apdovanojimais.

„Kuriu ši filmą dėl dviejų priežasčių: visų pirma, pasaulis turi pamatyti kaip vyksta tokie sudėtingi ekstremalūs žygdarbiai ir kokie nepaprasti žmonės juos atlieka. Antra, noriu nustoti bijoti gyventi. Tą baimę mes turime visi vienu ar kitu gyvenimo etapu“, – sako režisierė J.Zubavičienė, šiuo metu su komanda besidarbuojanti Australijoje, skrydžio valdymo štabe.

Ji taip pat prie filmo kūrimo kviečia prisidėti visus galinčius – vykstant istoriniam skrydžiui buvo paleista ir kino projekto minios finansavimo programa „Kickstarter“ platformoje.

„Kadangi kuriame filmą apie ekstremalų sportą, kur mažai ką galima nuspėti, mums patiems tenka susidurti su ekstremaliomis situacijomis. Didžiausia dabartinė problema – finansavimas. Todėl kviečiame visus, neabejingus nuotykiams, kinui, sportui ar tiesiog besižavintiems amžinais svajotojais, kurie imasi tokių žygdarbių, paremti šį projektą“, – ragina ji.

Sąlygos – nepaprastai ekstremalios

Tokių skrydžių metu gali nutikti bet kas, o keliautojas turi būti nuolat pasiruošęs akistatai su mirtimi. Tą įrodo ir paskutinių dienų įvykiai oro balione – sugedus baliono šildymo sistemai, oro temperatūra ten staigiai nukrito iki -50 laipsnių.

„Tikėjomės sudėtingo skrydžio, tačiau kad oro temperatūra balione nukris iki -50 laipsnių – ne. Šiomis dienomis Fedoras negalėjo nei valgyti, nei miegoti. O tada dar balionas pateko į audrą! – nerimo neslėpė filmo režisierė. – Labai laukiame rytojaus, nes jei niekas nepakis, turėtų įvykti skrydžio finišas Australijoje, tikriausiai dykumoje, tad irgi – ekstremalu.“

Dokumentinio filmo „Aplink pasaulį per 14 dienų“ filmavimo darbai buvo pradėti 2015 m. gruodžio mėnesį.

Pasaulinė kino filmo premjera numatoma 2017 m. gale – 2018 m. pradžioje.

Filmo video anonsas:

VIDEO: Around the world in 14 days trailer

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą