Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 8d. 12:57

Lietuvių režisieriaus A.Stonio filmas nugalėjo Lenkijos kino favoritą

Filmo „Moteris ir ledynas“ stop kadras
Filmo stop kadras / Filmo „Moteris ir ledynas“ stop kadras

Režisieriaus A.Stonio filmas „Moteris ir Ledynas“ toliau skina laurus tarptautiniuose kino festivaliuose. Šį kartą Lenkijoje, Laguve, filmas apdovanotas tarptautinio kino festivalio „Lubuskie Lato Filmove“ prizu „Sidabrine keke“ („Srebrne Grono“).

Įdomus faktas, kad A.Stonio filmas nugalėjo Lenkijos kino favoritą, režisierės Annos Zameckos dokumentinį filmą „Komunija“, kuris šiais metais Lenkijos kino akademijos buvo pripažintas geriausiu Lenkijos dokumentiniu filmu.

Festivalyje, dokumentinio kino konkurse, dalyvavo 31 filmas.

Laguvo kino festivalis – vienas seniausių Lenkijos kino festivalių, įkurtas 1969 tais metais.

Festivalis visais laikais pasižymėjo aštriomis diskusijomis, seminarais, laisvos kino minties skleidimu, todėl sovietinės Lenkijos valdžios dažnai buvo ignoruojamas.

Dabar – tai viena svarbiausių kino kūrėjų ir kino teoretikų susitikimo vieta Vidurio Europoje.

Šiuo metu filmas „Moteris ir Ledynas“ dalyvauja dviejuose festivaliuose tuo pačiu metu: prestižiniame A klasės tarptautiniame Karlovi Varų kino festivalyje Čekijoje ir Tarptautiniame Pernu antropologinio kino festivalyje Estijoje, kurio vadovas ir įkūrėjas – legendinis Estijos kino režisierius Markas Soosaaras.

Filmas „Moteris ir Ledynas“ dalyvauja pagrindinėje festivalio programoje, taip pat yra atrinktas konkursui, kurio metu šeši festivalio filmai bus rodomi per Estijos televiziją, o Estijos žiūrovai rinks jiems labiausiai patikusį filmą.

Rugpjūčio pabaigoje filmas keliaus į Tarptautinį Makedonijos kino festivalį „MakeDox“. Po jo A.Stonys yra pakviestas į kasmetinį Kopenhagos kino forumą, kuriame Danijos kino kūrėjams pristatomi ryškiausi ir įdomiausi metų pasaulio kino kūriniai ir kūrėjai.

Tai – jau antras kartas, kai Lietuvos kino režisierius yra pakviestas į šį išskirtinį kino forumą.

Temos: 2 Kinas Lenkija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės