Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvių trumpi filmai pristatomi prestižiniame renginyje Prancūzijoje

Clermont-Ferrand festivalio plakatas
Clermont-Ferrand festivalio plakatas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rytoj prasidedančio svarbiausio Europoje trumpametražių filmų festivalio Clermont-Ferrand, Prancūzijoje, mugėje agentūra „Lithuanian shorts“ antrą kartą pristatys naujausius lietuvių darbus. Didžiausios pasaulyje trumpų filmų mugės lankytojai su užsienyje vis dar retenybe vadinamais lietuvių režisierių darbais galės susipažinti nacionaliniame stende.

Anot Rimantės Daugėlaitės, trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian shorts“ vadovės, Clermont-Ferrand jau 36-erius metus diktuoja trumpametražio kino madas, o festivalio metu vykstanti mugė yra vienintelis tik trumpametražiam kinui skirtas kino industrijos renginys Europoje. Jame Lietuva vienintelė iš trijų Baltijos šalių turės savo stendą. Iš viso mugėje dalyvaus apie 30 šalių iš viso pasaulio.

Vadinamas „mažaisiais Kanais“

„Clermont-Ferrand mieste susirenka svarbiausi trumpametražio kino industrijos asmenys. Neretai jis vadinamas „mažaisiais Kanais“. Čia užmezgami naudingi ryšiai, vyksta svarbūs sandoriai, ieškoma naujų talentų. Praeitais metais mugėje debiutavome, o šiais metais toliau įgyvendinsime pagrindinę misiją – populiarinti lietuviškus trumpametražius filmus“, – pasakoja R. Daugėlaitė.

Rolandas Kvietkauskas, Lietuvos kino centro (LKC) direktorius, džiaugiasi, jog ir šiais metais lietuvių kuriamas kinas bus matomas pasauliniame trumpų filmų žemėlapyje.

„Tai, kad agentūra „Lithuanian shorts“ antrą kartą pristatys lietuvišką trumpo metro kiną Clermont-Ferrand mugėje, įrodo sėkmingą jos darbų tęstinumą bei lietuviško kino pripažinimą“, – teigia R. Kvietkauskas.

Nacionaliniame stende bus dalinami specialiai mugei parengti katalogai „Lithuanian Shorts 2013–2014“ bei DVD su rinktiniais lietuviškais filmais. Šie leidiniai supažindins su 14 naujausių lietuvių trumpametražių kino darbų.

Išskirtinis seansas

Antrą mugės dieną kino industrijos atstovai turės galimybę išvysti lietuviškus trumpametražius filmus išskirtiniame seanse. Jame bus parodyti penki praėjusiais metais sukurti lietuvių trumpo metro darbai, iš kurių keli jau sulaukė tarptautinių kino festivalių dėmesio, laimėjo prizų.

Peržiūros dalyviai pamatys San Sebastiano kino festivalio studentų programoje pristatytą Marijos Kavtaradzės filmą „Pasakyk, kad neskaudės“. Bus parodytas Linos Mikutos dokumentinis darbas „Pietūs Lipovkėje“. Jo premjera įvyko Leipcigo dokumentinių ir animacinių filmų festivalyje, o Europos šalių kino forume „Scanorama“ jis buvo pripažintas geriausiu lietuvišku filmu. Savo debiutą „Etiudas“ pristatys Austėja Urbaitė, antrąjį darbą „Šuns dienos“ – režisierė Ieva Veiverytė, subtilią animaciją „Neeuklidinė geometrija“ – Skirmanta Jakaitė ir Solveiga Masteikaitė.

„Žavimės šiais jau pripažintais bei debiutuojančiais kūrėjais, jų savitumu, šviežiu požiūriu. Tikime, kad jie atkreips ir tarptautinės auditorijos dėmesį. Galbūt lietuvių režisieriai iš užsienio prodiuserių ar kino kompanijų sulauks pasiūlymų kartu kurti filmą, prisidėti prie įdomių projektų“, – sako Marija Razgutė, viena iš „Lithuanian shorts“ steigėjų.

Clermont-Ferrand filmų mugėje apsilanko šimtai kino prodiuserių, tarptautinių kino festivalių ir TV programų sudarytojų, filmų platintojų, režisierių, žurnalistų ir kino kritikų. Šiais metais festivalis vyks sausio 31 – vasario 8 dienomis, o filmų mugė tęsis penkias dienas – nuo vasario 3 iki 7 dienos. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Šortai Kinas