Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 4d. 09:44

Lietuvoje kurto filmo „Vilko vaikai“ režisierius Rickas Ostermannas atvyksta į Lietuvą

Ostermann
Anja Lehmann / Ostermann

Kovo 4 d. į Lietuvą atvyksta mūsų šalyje kurto filmo „Vilko vaikai“ („Wolfskinder“, 2013), tapusio vienu svarbiausių praėjusią savaitę prasidėjusių Vokiško kino dienų akcentų, režisierius Rickas Ostermannas.

Filmo „Vilko vaikai“ istorinė tematika aktuali tiek Vokietijai, tiek Lietuvai. Paradoksalu, tačiau abiejų šalių viešojoje erdvėje ji vis dar nesulaukia tinkamo dėmesio. Filme įtaigiai ir jautriai vaizduojama vokiečių vaikų iš buvusių Rytprūsių teritorijos odisėja į Lietuvą.

Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui ir prasidėjus žiauriai sovietų okupacijai jie čia ieško duonos kąsnio. Lietuvos žiūrovas atpažins filme lietuviškus peizažus – didžioji dalis scenų buvo filmuotos Lietuvoje. Taip pat išvys lietuvių aktorius atskiruose epizoduose, kurie įvairiuose epizoduose vaidina lietuvių partizanus, ūkininkus bei rusų kareivius (pvz., Dainius Gavenonis, Aldona Bendoriūtė, Vidas Petkevičius, Aleksas Kazanavičius ir kt.). Paties režisieriaus mamos šeima yra kilusi iš buvusios Rytų Prūsijos ir karo verpetuose buvo priversta trauktis iš savo gimtųjų kraštų. 

Lietuvoje viešintis režisierius ne tik pristatys savo filmą, bet ir perteiks savo patirtį susitikime su studentais. Kovo 4 d. Rickas Ostermannas ves seminarą „Pasakojimas be dialogų“ Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentams. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės