Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 8d. 11:24

Liudas Mažylis kviečia į įdomiausią istorijos pamoką – filmą „Nova Lituania“

Aleksas Kazanavičius ir Vaidotas Martinaitis
Projekto partnerių nuotr. / Aleksas Kazanavičius ir Vaidotas Martinaitis

„Nova Lituania“ spalį sugrįžta į kino teatrus, šįkart – išskirtinai dėl moksleivių, kuriuos kvies istorijos mokytis kitaip. Profesorius Liudas Mažylis kartu su filmo kūrėjais kviečia į kitokią istorijos pamoką – tokią, kurioje galima fantazuoti.

„Istorijos pamokose mokomės apie tai, kas įvyko, kodėl įvyko. O kartais susimąstome ir pafantazuojame – ar galėjo būti visiškai kitaip? Tokių dalykų istorijos pamokose nerasime, tad norėčiau moksleiviams rekomenduoti filmą, pasakojantį apie tai, kaip gi viskas galėjo vykti? Jau artėjant Antrojo pasaulinio karo pavojui, buvo idėja sukurti atsarginę Lietuvą. Įsivaizduokite, kas būtų, jei dabar kai kurie iš mūsų gyventumėme Afrikoje? Filme „Nova Lituania“ dėl ateities nerimaujantys žmonės jau skaičiuoja, kiek laivų reikėtų mums pergabenti į Afriką. Ir tai yra tokia istorija, kuri galėjo būti“, – į filmą „Nova Lituania“ kviečia Liudas Mažylis.

VIDEO: NOVA LITUANIA | L. Mažylis kviečia į filmą

„Laukėme, kol moksleiviai sugrįš į mokyklas, šiek tiek apšils kojas naujuose mokslo metuose, ir spalio mėnesiui sugrąžiname filmą į kino teatrus. Tikime, kad „Nova Lituania“ pažadins ne tik jų fantazijas, bet ir smalsumą istoriniams faktams – galbūt norėsis daugiau sužinoti apie filme vaizduojamą laikotarpį ar atidžiau palyginti filmo situacijas su istorijos pamokose sužinotais faktais. Mokytojams tai – puiki proga sudominti moksleivius ir aptarti filme vaizduojamą laikotarpį, tad labai raginame pasinaudoti šiuo trumpu specialiu „Nova Lituania“ sugrįžimu ir burti moksleivius bendrai patirčiai ir pokalbiams po filmo“, – sako filmo prodiuserė Marija Razgutė. „Nova Lituania“ bus rodomas visuose kino teatruose, specialiai susitarus tinkamą laiką su administracija.

Paskutiniuosius tarpukario metus vaizduojantis filmas seka geografijos profesoriaus – Kazio Pakšto prototipo, pastangas įtikinti vyriausybę kuo greičiau sukurti atsarginę valstybę užjūryje ir taip gelbėtis nuo artėjančios pražūties – okupacijos. Katastrofos nuojautą turi tik pagrindinis herojus, kol jo svajone apie galimą rojų žemėje patiki dar vienas žmogus – šalies premjeras. Realybėje tuometinis premjeras Juozas Tūbelis įsiklausė ir pažadėjo paskambinti K.Pakštui. Tik tas skambutis vis dėlto neįvyko – premjerą netrukus ištiko infarktas. Čia fantazijas pradeda kutenti klausimas, o kaip būtų, jeigu būtų?

VIDEO: NOVA LITUANIA l anonsas

„Nova Lituania“ pripažintas geriausiu filmu Atėnų ir Rygos kino festivaliuose, pelnė specialų „Cineuropa“ apdovanojimą Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“, o režisierius Karolis Kaupinis buvo paskelbtas geriausiu režisieriumi Vokietijoje vykusiame „goEast“ kino festivalyje. Filme vaidina Aleksas Kazanavičius, Vaidotas Martinaitis, Valentinas Masalskis, Rasa Samuolytė, Eglė Gabrėnaitė.

Filmo gamybą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras prie LR Kultūros ministerijos. Filmo prodiuserė – Marija Razgutė („M-films“).

Partnerio turinys
Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

02:26
08:17
27:59

Esports namai

URBAN˙/