Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 20d. 16:21

Lukiškių kalėjime vyks patyriminis „Vasaros kino“ seansas

„Vasaros kino“ seansas Barbakano kalno papėdėje
Tautvydo Stuko nuotr. / „Vasaros kino“ seansas Barbakano kalno papėdėje

Jau daugiau nei 14 tūkstančių žiūrovų pritraukęs „Kino pavasario“ projektas „Vasaros kinas“ kviečia į išskirtinį patyriminį renginį buvusiame Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime. Šį sekmadienį, rugpjūčio 25 d., vyksiančių seansų programa susidės iš trijų dalių: partnerių „Open House Vilnius“ inicijuoto pasivaikščiojimo po pastatą, dokumentinio filmo apie Kalifornijos Folsomo kalėjime vykdomą terapinę programą „Terapija“ peržiūros ir žurnalisto Karolio Vyšniausko moderuotos diskusijos su Lukiškių kalėjime dirbusiomis psichologe bei resocializacijos specialiste.

Žiūrovų registracija į renginį vyksta čia.

Kodėl vyrams reikia verkti

Ypatingo festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovų dėmesio spėjęs sulaukti filmas „Terapija“ nukelia į Folsomo kalėjimą Kalifornijoje. Viename jo kambaryje paprasti pašaliečiai dalyvauja keturias dienas trunkančiame terapijos kurse su sunkiausiais nusikaltėliais. Terapijos metu visi kambaryje esantys vyrai vienas po kito gilinasi į savo praeitį. Šis autentiškas ir apnuoginantis procesas viršija terapijoje dalyvaujančių laisvų žmonių lūkesčius, ištraukia juos iš komforto zonos ir priverčia ne tik kalinius, bet ir pačius save pamatyti kitaip. Filmas siūlo autentišką žvilgsnį į tai, kas vyksta už aukštų betono sienų, plieninių durų ir mūsų kultūroje egzistuojančios dehumanizacijos, kad atskleistų esminį kaltės išpirkimo ir pasikeitimo momentą.

VIDEO: The Work - Official Trailer

„Po filmo garantuojamos karštos diskusijos, kodėl vyrams reikia verkti ir kaip arti gali priartėti dokumentininko kamera“ – sako kino kritikė Aistė Račaitytė. Iškart po peržiūros dalyviai bus kviečiami pasiklausyti žurnalisto Karolio Vyšniausko moderuojamo pokalbio su Lukiškių kalėjime dirbusiomis psichologe ir resocializacijos specialiste, o taip pat pasidalyti savo mintimis ir išgyvenimais.

Galimybė pažinti neeilinę erdvę

„Open House Vilnius“ komanda renginio žiūrovus kvies į savarankišką pasivaikščiojimą po tardymo izoliatorių-kalėjimą. Dalyviams bus išdalyti specialiai renginiui paruošti pasivaikščiojimo maršruto lankstinukai, kurie supažindins su pastato istorija, architektūra, pasivaikščiojimo metu dalyviai aplankys nuteistųjų kameras, pasivaikščiojimų kiemelius.

„Vasaros kino“ seansai neįprastose Vilniaus viešose erdvėse – tai „Kino pavasario“ dovana vilniečiams artėjančio 25-ių metų jubiliejaus proga. Seansai, kaip ir jų vietos, bus netikėtos, tad patariame sekti informaciją festivalio feisbuko ir instagramo paskyrose.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

07:05
00:51
01:25

Dabar tu gali