Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 28d. 16:59

Nacionalinėje dailės galerijoje – filmas apie dailininką Munchą

Po rekonstrukcijos darbų duris atveria Nacionalinė dailės galerija.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Po rekonstrukcijos darbų duris atveria Nacionalinė dailės galerija.

Nacionalinėje dailės galerijos auditorijoje toliau vyksta kino vakarai. Liepos 30 d., ketvirtadienį, 17 val. nemokamai bus demonstruojamas „Oskaro“ premijos laureato režisieriaus Peterio Watkinso filmas „Edvardas Munchas“. Prieš kino seansą susitikimas su filmo apie P. Watkinsą autoriumi Deimantu Narkevičiumi.

Rekonstruota Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22) nuo liepos 16 d. kiekvieną ketvirtadienį kviečia lankytojus dalyvauti ir kino vakaruose. Didelio susidomėjimo sulaukė režisieriaus Romo Lileikio dokumentinis filmas „Dangaus šešėlis“, Algirdo Dausos, Arūno Žebriūno bei Roberto Verbos 1965–1973 m. sukurtų dokumentinių filmų apie Mikalojų Konstantiną Čiurlionį triptikas.

Antroji kino programos dalis skirta dviems M. K. Čiurlionio amžininkams, kurių dailės darbai šiuo metu eksponuojami Nacionalinėje dailės galerijoje. Šį ketvirtadienį rodysime Oskaro premijos laureato režisieriaus Peterio Watkinso filmą „Edvardas Munchas“. Daugelį sukrėtęs 1973 metais sukurtas beveik 3 valandų trukmės filmas apibūdinamas kaip ypatingai intensyvus ir paveikus.

Savo tinklapyje autorius rašo: „ „Edvardas Munchas” – pats asmeniškiausias iš mano kada sukurtų filmų. Muncho paveikslų jėga, ypač tų, kuriuose vaizduojamas niūrus jo šeimos gyvenimas, sukėlė man pagarbios baimės jausmą. Buvau labai sukrėstas menininko tiesumu – žmonės paveiksluose žiūri tiesiai į mus.” Čia reiktų pastebėti, kad P.Watkinso filme aktoriai, kurių tarpe nėra nė vieno profesionalo, taip pat „žiūri į mus”. Filmas bus rodomas originalo kalba su lietuviškais ir angliškais subtitrais. Prieš kino seansą trumpas interviu su filmo apie P. Watkinsą autoriumi Deimantu Narkevičiumi.

Rugpjūčio mėnesį pakviesime į du kino vakarus: pristatysime Arnoldo Schoenbergo centro Vienoje paruoštą trumpų filmų apie A. Schoenbergą programą ir, šią kino programą baigsime Danielos Gebovos dokumentinio filmo apie garsų čekų modernizmo pradininką Františeką Kupką premjera Lietuvoje.

Ši kino programa – programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009 m.“ projekto „Spalvų ir garsų dialogai. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir amžininkų kūryba“ Nacionalinėje dailės galerijoje dalis. Projektą sudaro birželio 21–rugpjūčio 23 d. veikianti paroda „Spalvų ir garsų dialogai. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir amžininkų kūryba“, birželio 22 d. surengta tarptautinė mokslinė konferencija „Tarp tylos ir garso. Meno idėjų migracija M. K. Čiurlionio ir amžininkų kūryboje“, birželio 30––liepos 20 d. eksponuota taktilinė paroda neregiams ir silpnaregiams „Magiškasis M. K. Čiurlionio pasaulis. Zodiakas“ ir kino filmų demonstravimas.

Nacionalinėje dailės galerijoje rodoma XX a. Lietuvos dailės ekspozicija, iki rugpjūčio 23 d. pristatoma tarptautinė paroda „Spalvų ir garsų dialogai. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir amžininkų kūryba“. Galerijoje taip pat veikia: Informacijos centras, Edukacijos centras, lankytojų laukia kavinė.

Prieš kino seansus siūlome aplankyti Nacionalinę dailės galerijos ekspoziciją ir parodą.

Filmų peržiūrą tęsime spalio–gruodžio mėn., atidarę parodą „Šaltojo karo metų modernizmas. Menas ir dizainas: 1945–1970“, kuri bus eksponuojama nuo spalio 2 d. iki gruodžio 6 d.

Filmus rodysime kiekvieną savaitės ketvirtadienį, 17 val.. Įėjimas į kino seansus nemokamas. Ekspozicijos ir parodos lankymas – su lankytojo bilietu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata