Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 15d. 16:35

Naujame R.Sakalausko trumpametražiame filme: nuo Kalvarijų turgaus iki naktinio siautulio

Kadras iš Rimo Sakalausko trumpametražio filmo „In Disposition“
Organizatorių nuotr. / Kadras iš Rimo Sakalausko trumpametražio filmo „In Disposition“

Vienas talentingiausių jaunosios kartos videomenininkų Rimas Sakalauskas, kurio kūrinių įsigijęs ir MO muziejus, kovo 18 d. 18 val. MO renginių salėje pristatys savo naujausią trumpametražį filmą „In Disposition“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

R.Sakalausko kūriniai pelnė didelį pripažinimą tiek Lietuvos, tiek užsienio meno pasaulyje. Menininkas kuria kartu su garsiausias Lietuvos teatro režisieriais, o už vaizdo projekcijas spektakliams buvo apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“. Praėjusiais metais R.Sakalauskas pripažintas geriausiu „ArtVilnius‘18“ jaunuoju menininku. Jo videodarbus galerija „Meno niša“ jau yra pristačiusi tarptautinėse meno mugėse Berlyne, Londone, Vienoje, Briuselyje, Paryžiuje, Maskvoje ir Kijeve.

Naujausiame kūrinyje menininkas klausia ar mūsų visuomenė serga nuo individualizmo. Ši tema bus paliesta ir diskusijoje, kuri lydės kūrinio pristatymą – pokalbyje dalyvaus menotyrininkė, kuratorė Sonata Baliuckaitė, filosofas Nerijus Milerius, kūrinio autorius Rimas Sakalauskas.

Trumpametražiame filme „In Disposition“ menininkas fiksuoja įprastą dieną Vilniuje: ryte iš miegamųjų rajonų traukiantys pagyvenę žmonės bei naktį centre nerūpestingai besilinksminantis jaunimas. Pasak jo, šios dvi žmonių grupes nors ir išoriškai skirtingos, joms bendras vienatvės jausmas.

„Viename pasaulyje turime Kalvarijų turgaus, Šnipiškių apylinkių pagyvenusius, nepasiturinčius žmones. Didžiąją dalį gyvenimo jie pragyveno anoje sistemoje ir naujoji ekonominė tvarka, panašu, jų gyvenimo kokybės nepakėlė. Jie – šios sistemos pralaimėtojai, likę ekonomikos augimo paraštėse. Iš kitos pusės, matome Vilniaus naktinio gyvenimo vaizdus su greitkeliais, pramogų centrais. Tai yra jaunimas ir ši žmonių grupė yra priskiriama laimėjusių pusei. Naujoji sistema jiems suteikė daugiau galimybių, laisvių ir teisių, turto“, – pasakoja R.Sakalauskas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rimas Sakalauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rimas Sakalauskas

Menininkas teigia, kad naktinio miesto šurmulys labiau atskleidžia ne laimintį jaunimą, o norą užsimiršti, pabėgti nuo rutinos į dar vieną pasilinksminimo rutiną. „Iš esmės žmonės būdami susibūrimo vietose ar socialiniuose tinkluose vis tiek atrodo yra atskirai.“, – priduria menininkas.

R.Sakalausko kūrinio „In Disposition“ pristatymas MO renginių salėje yra nemokamas ir atviras visiems, tačiau vietų skaičius salėje ribotas.

Temos: 2 MO muziejus Kinas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas