Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 26, 11:16

„Nepatogus kinas“ pristato virtualią seansų organizavimo platformą

Likus mažiau nei dviem savaitėms iki festivalio pradžios, spalio 8–30 d. vyksiantis „Nepatogus kinas“ kviečia nieko nelaukiant organizuotis savo pačių kino seansus. Dokumentinių filmų festivalis pristato bendrakūrystės projektą „NK-DOKU“ – virtualią platformą, skirtą savarankiškai rengti viešas filmų peržiūras bendruomenėse ar organizacijose, rašoma „Nepatogaus kino“ pranešime žiniasklaidai.
Festivalio „Nepatogus kinas“ atidarymas / Katažynos Polubinskos nuotr.
Festivalio „Nepatogus kinas“ atidarymas / Katažynos Polubinskos nuotr. / Katažynos Polubinskos nuotr.

„Dokumentiniai filmai kuriami tam, kad juos žiūrėtų, na, o festivalis kasmet turi pradžią ir pabaigą. Todėl šiemet išpildėme didelę savo svajonę – sukurti atrinktų filmų katalogą ir sistemą, kuri plėstų legalaus kino prieinamumą edukacinėms ir bendruomenių iniciatyvoms. „NK-DOKU“ yra unikalus projektas, edukaciniais tikslais suteikiantis išskirtinį kino turinį motyvuotiems nekomercinių renginių organizatoriams“, – pasakoja projekto „NK-DOKU“ iniciatorė, festivalio „Nepatogus kinas“ koordinatorė Judita Ragauskaitė.

Šia platforma „Nepatogus kinas“ kviečia naudotis bibliotekas, universitetus, studentų atstovybes, kino klubus ir visus alternatyvių renginių organizatorius, kurie turi patalpas ir filmų rodymui reikalingą techninę įrangą. „Projektas ir kino seansai – visada atviri ir nemokami, tad prasmingus susibūrimus su filmu ir pokalbiais galite rengti jau dabar“, – kviečia J.Ragauskaitė.

„NK-DOKU“ filmų kataloge kasmet bus pristatoma vis nauja tematinė filmų programa. Šių metų filmus vienija žaidimų tema, o platformoje jau galima rasti 6 pilnametražius, 3 trumpametražius ir vieną virtualiosios realybės filmą. Kur baigiasi žaidimas? Ar žaidimai gali skatinti empatiją? O gal tendencija atvirkščia – jie virsta pykčio įrankiais? Į šiuos klausimus mėgina atsakyti „NK-DOKU“ projektą atidaranti rinktinių filmų programa, skirta jauniems virtualios kartos žmonėms.

Prie „NK-DOKU“ bendrakūrystės projekto norinčioms prisijungti bendruomenėms, organizacijoms ir institucijoms tereikia užpildyti registracijos formą ir, sulaukus patvirtinimo, išsirinkti filmą. Organizatoriai suteiks galimybę legaliai parsisiųsti filmo kopiją, o taip pat ir su juo susijusią reklaminę ir edukacinę medžiagą. Prie platformos gali jungtis Lietuvos teritorijoje veikiantys juridiniai ir fiziniai asmenys. Filmų katalogas ir daugiau informacijos yra čia.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą