Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

,,Nerutina“ skinasi kelią į tarptautinę areną (video)

Filmas „Nerutina“
Kadras iš filmo / Filmas „Nerutina“
Šaltinis: 15min
0
A A

Režisierės Jūratės Samulionytės trumpametražis filmas ,,Nerutina“ pateko į tarptautinio Lukos animacinių filmų festivalio oficialią konkursinę programą. Jaunos režisierės iš Lietuvos varžovai – ir ,,Oskarais“ apdovanoti kūrėjai.

Be J.Samulionytės filmo ,,Nerutina“, į konkursinę programą pateko dar keturiasdešimt animacinių filmų iš viso pasaulio. Tarp jų – japono Kunio Katô, šiemet laimėjusio ,,Oskarą” už geriausią trumpametražį animacinį filmą, darbas ,,La Maison en Petites Cubes“, prancūzo Jeremy Clapino, 2008 metais nominuoto Akademijos apdovanojimams už geriausią trumpametražį filmą, darbas ,,Skhizein", garsaus italų gatvės menininko Blu animacinis filmas ,,Muto", sparčiai garsėjančio estų animatoriaus Ulo Pikkovo darbas ,,Dialogues“ ir olandų Kaj ir Paulo Driesenų, prieš kelerius metus taip pat nominuotų ,,Oskarui”, filmas ,,The Seven Brothers“. 

,,Tai malonus netikėtumas visai kūrybinei filmo grupei. Nors ir nemanome, kad ,,Nerutina" yra vienareikšmiškai animacinis filmas, animacinių elementų filme tikrai nepaneigsi.  Patekti į šį festivalį reiškia, kad buvai pastebėtas tarp originaliausių savo forma ar siužetu filmų. O įvertinusi dar ir tai, kad į konkursinę programą patenka jau pripažintų kūrėjų skirtingų technikų filmai: ir lėliniai, ir 2D, ir 3D grafikos, ir pikselizacijos, supranti, kad tai – be galo didelis pasiekimas“, – pasakoja režisierė Jūratė Samulionytė.

Italijos miestas Luka jau gerus du dešimtmečius vadinamas eksperimentuojančių Europos animatorių meka, kur kasmet kovo mėnesį vyksiančiame festivalyje skelbiami metų geriausieji.  Festivalio pagrindinis tikslas – ieškoti naujų animacijos formų, peržengiančių animacijos vaikams ribas.

Kiti filmo ,,Nerutina“ pasiekimai: per metus filmas buvo parodytas daugiau nei dvidešimtyje tarptautinių kino festivalių. Pelnė ,,Sidabrinės gervės“ kino apdovanojimą kaip ,,Geriausias metų trumpametražis filmas 2008" . Tarptautiniame trumpametražių filmų festivalyje 2 ANNAS 2008 Baltijos šalių filmų programoje pelnė II vietą,  tarptautiniame kino mokyklų filmų festivalyje ,,Amirani 2008“ Tbilisyje, Gruzijoje, ,,Nerutinai“ skirtas žiuri apdovanojimas.

VIDEO: Nerutina - filmo santrauka
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą