Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 15d. 09:40

Nugalėtojus paskelbę „Vilniaus kino šortai“ iškeliauja į kitus miestus

Specialus žiuri prizas atiteko E.Skarnulytės filmui – „Aldona“
„Vilniaus kino šortų“ organizatorių nuotr. / Specialus žiuri prizas atiteko E.Skarnulytės filmui – „Aldona“

Sekmadienį sostinėje pasibaigęs ir tris geriausius konkurso filmus išrinkęs 8-asis tarptautinis trumpų filmų festivalis „Vilniaus kino šortai“ jau šiandien, antradienį, pradeda kelionę po kitus Lietuvos miestus – Šiaulius, Ukmergę, Kauną, Klaipėdą, Panevėžį ir Nidą. Festivalio uždarymo metu tarptautinė komisija paskelbė geriausią vaidybinį, dokumentinį ir animacinį filmą bei skyrė keturis specialius prizus juos sužavėjusiems trumpametražiams filmams.

„Festivalio komisija per keturias festivalio dienas atliko kruopštų darbą. Svarbiausia – neapsiribojo išrinkdama tik tris geriausiuosius. Paskirti papildomi specialūs prizai įrodo, jog vertų apdovanojimų filmų festivalyje buvo tikrai daug. Jie nudžiugins ir kitų miestų trumpų filmų mėgėjus“, – sako Rimantė Daugėlaitė, festivalio “Vilniaus kino šortai” direktorė.

Vilniaus kino aortų organizatorių nuotr./Geriausias vaidybinis filmas  Cemento maiayklė (Cement mixer)
„Vilniaus kino šortų“ organizatorių nuotr./Geriausias vaidybinis filmas – „Cemento maišyklė“ („Cement mixer“)

Pasak festivalio projektų vadovės Marijos Razgutės, pažiūrėti festivalio filmų dažniausiai rinkosi smalsi ir gerų trumpų filmų pasiilgusi publika. „Neabejojame, kad tokie žiūrovai rinksis ir kituose miestuose“, – sako M. Razgutė.

Didžiausio Baltijos šalyse trumpų filmų festivalio „Vilniaus kino šortai“ geriausiu vaidybiniu filmu buvo išrinktas rumunų filmas “Betono maišyklė” (rež. Liviu Sandulescu) iš III konkursinės programos. Tragikomišką istoriją apie vyro protestą prieš gatvės darbininkus komisija pavadino puikiu rumunų Naujosios kino bangos pavyzdžiu. Specialiuoju prizu vaidybinio filmo kategorijoje buvo apdovanotas nuotaikingas festivalio atidarymo filmas iš Izraelio “Sveiki atvykę… ir užuojauta jums” (rež. Leon Prudovsky).

Vilniaus kino aortų organizatorių nuotr./Geriausias dokumentinis filmas  Likimo valioje (A drift)
„Vilniaus kino šortų“ organizatorių nuotr./Geriausias dokumentinis filmas – „Likimo valioje“ („A drift“)

Bendras Belgijos ir Kolumbijos gamybos filmas “Likimo valioje” (rež. Frederik Jan Depickere) iš II konkursinės programos laimėjo geriausio dokumentinio filmo apdovanojimą. Žvilgsnis į niekam nežinomo pabėgėlio iš Ugandos kasdienybę netoli poliarinio rato komisijos narius sužavėjo paprastumu ir jaudinančia vaizdų kalba. Specialus žiuri prizas atiteko lietuvių autorės Emilijos Škarnulytės eksperimentinei dokumentikai “Aldona”. Pasakojimui apie Grūto parke klaidžiojančią regėjimą praradusią moterį.

Animacijos kategorijoje nugalėjęs linksmas italų režisieriaus Astutillo Smeriglia filmas “Kunigai” iš I konkursinės programos. Žiuri nariams filmas patiko dėl drąsos kalbėti, kaip jie teigia, apie vyrus juodais drabužiais. Septynių minučių suomiškas animacinis filmas “Kai sustojama” (rež. Jenni Rahkonen) ir prancūziška animacija “Moterų laiškai” (rež. Augusto Zanovello) pasidalino specialų žiuri prizą.

Tris geriausiems festivalio filmams „Betono maišyklė“, „Likimo valioje“ ir „Kunigai“ atiteko Lietuvos kino postprodukcijos kompanijos „Madstone“ įsteigtas prizas. Tarptautinę komisiją šiais metais sudarė Bresto trumpametražių filmų festivalio programos vadovas iš Prancūzijos Massimiliano Nardullis, lenkų režisierius Sylwesteris Jakimowas ir lietuvių kino kritikė Neringa Kažukauskaitė.

Geriausi konkursinės programos filmai jau šiandien pradeda kelionę ir po kitus Lietuvos miestus. Pirma stotelė – Šiaulių dailės galerija, kur šiandien ir rytoj bus parodytos dvi konkursinės programos.

Keturios programos ketvirtadienį-šeštadienį bus parodytos Ukmergės kultūros centre. Trys konkursinės programos savaitgalį bus rodomos Nidos meno kolonijoje, penkios – Kauno kino teatre „Romuva“, šešios – Klaipėdos galerijoje „Si:Said“ ir net aštuonios – Panevėžio kino teatre „Garsas“.

Vilniaus kino aortų organizatorių nuotr./Geriausias animacinis filmas  Kunigai (Priests)
„Vilniaus kino šortų“ organizatorių nuotr./Geriausias animacinis filmas – „Kunigai“ („Priests“)

 

Temos: 1 Šortai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės