Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 17d. 11:56

„Open Talks“ pokalbis su kino kūrėja Saule Bliuvaite – 15min tiesioginėje transliacijoje

Paskutiniame šių metų pokalbių ciklo „Open Talks“ virtualiame susitikime jaunosios kartos kino kūrėja, scenaristė ir vaizdo menininkė Saulė Bliuvaitė dalinsis savo patirtimi dirbant kino ir video meno lauke, įkvėpimais bei kylančiais iššūkiais. Tiesioginė „Open Talks“ pokalbio transliacija vyks lapkričio 17 d. 17 val. naujienų portale 15min. Diskusiją su S.Bliuvaite ves kino žurnalistė ir kino programų kuratorė Dovilė Grigaliūnaitė.

Saulė Bliuvaitė 2018 m. baigė kino režisūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. S. Bliuvaitė yra ilgametražio vaidybinio filmo „Izaokas“ (rež. Jurgis Matulevičius) scenarijaus bendraautorė ir viena iš šio filmo montažo režisierių. Šalia darbo kine S. Bliuvaitė kuria ir vaizdo projekcijas teatro spektakliams. Taip pat 2020 m. kaip režisierė ir idėjos bendraautorė, Saulė sukūrė 72 valandų trukmės tarpdisciplininį audiovizualinį performansą „Synth Porn“, kuris buvo pristatytas tarptautiniame teatro festivalyje „Sirenos“.

Visą lapkričio 17-ąją kino mylėtojai galės pasižiūrėti du Saulės Bliuvaitės režisuotus trumpametražius vaidybinius filmus. Filmai bus prieinami nemokamai iki lapkričio 18 d. 10 val.

Organizatorių nuotr./Trumpametražis filmas „Yana“ (2017 m.) rež. Saulė Bliuvaitė
Organizatorių nuotr./Trumpametražis filmas „Yana“ (2017 m.) rež. Saulė Bliuvaitė

Trumpametražis filmas „Yana“ (2017 m., 30 min., N-16) pasakoja apie jauną moterį Janą, gyvenančią lengvabūdišką gyvenimą, kurį skiria vien savo pačios momentiniam malonumui. Tačiau viskas pasikeičia, kuomet Jana permiega su savo sesers vyru ir susiduria su to pasekmėmis. Pagrindinius vaidmenis filme atlieka Justina Nemanytė, Dainius Gavenonis, Vilma Raubaitė, Mantas Zemleckas.

Organizatorių nuotr./Saulės Bliuvaitės baigiamasis bakalauro darbas „Konkursas“ (2019 m.)
Organizatorių nuotr./Saulės Bliuvaitės baigiamasis bakalauro darbas „Konkursas“ (2019 m.)

Saulės Bliuvaitės baigiamasis bakalauro darbas „Konkursas“ (2019 m., 26 min.) analizuoja keblius šeimos santykius Kalėdų išvakarėse. Dviejų vaikų motinai Silvijai tai – pirmos Kūčios po skyrybų su jos vaikų tėvu. Besirenkant prie vakarienės stalo, Silvija paskelbia vaikams, jog ateis svečias – naujasis jos vaikinas. Nors ir nemaloniai nustebinti nepažįstamo vyro atvykimu, vaikai stengiasi taikiai priimti pokyčius mamos gyvenime. Vis dėlto, vakaro eigoje pradeda aiškėti, jog Silvijos ,,nauja pradžia“ yra tik liūdesio ir vienatvės maskuotė. „Konkursas“ įtrauktas į šių metų „Sidabrinės gervės kiaušinio“ nominantų sąrašą kaip geriausiais 2019 m. studento darbas.

„Open Talks“ — atvirų pokalbių ciklas su jaunosios kartos lietuvių filmų kūrėjais, kurį nuo 2019 m. rengia lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“. Ankstesnėse diskusijose dalyvavo tokie lietuvių kino režisieriai kaip Ignas Meilūnas, Andrius Blaževičius, Marija Kavtaradzė, Karolis Kaupinis, Titas Laucius, Jonas Trukanas, Urtė Oettinger ir Klaudija Matvejevaitė. Jų pokalbius galite išgirsti Spotify ir 15min tinklalaidėse.

Partnerio turinys
Komentarai
Temos: 2 Kinas Pokalbiai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/