Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 23d. 07:02

„Oskarų“ dalybose triumfavo „Lūšnynų milijonierius“ (nuotraukos)

„Oskarų“ statulėlė
„Oskarų“ statulėlė

Pirmadienio naktį Holivudo Kodako teatre pagaliau išaiškėjo naujųjų „Oskarų“ laimėtojai. Per 81-us Kino akademijos apdovanojimus, kino pasaulyje laikomus pačiais svarbiausiais, patvirtindamas daugumos kinomanų lūkesčius triumfavo Amerikos kritikų ir publikos favoritas – filmas „Lūšnynų milijonierius“. Būtent ši kino juosta laimėjo patį svarbiausią – „Geriausio metų filmo“ – apdovanojimą bei dar septynias „Oskaro“ statulėles.

Geriausiu aktoriumi – priešingai nei prognozavo pasaulio kino kritikai – išrinktas Seanas Pennas už vaidmenį filme „Milkas“ („Milk“). „Jums tikriausiai patinka žydri“, – užlipęs ant scenos sakė laimėjimo nesitikėjęs aktorius, filme vaidinęs gėjų. Aktorius ragino visus kovoti už lygias teises ir pasisakyti už, o ne prieš gėjų vedybas.

Geriausios aktorės titulą šiais metais pagaliau pavyko iškovoti Kate Winslet už sudėtingą vaidmenį kino juostoje „Skaitovas“ („The Reader“). „Ačiū Kino akademijai, kad šiandien nugalėjau būtent aš!“, – netverdama džiaugsmu ir spausdama „auksinio vyro“ statulėlę sušuko aktorė. Ji prisiminė, kai būdama aštuonerių prieš veidrodį spaudė rankoje šampūno buteliuką, kuris po kelių dešimčių metų virto ne įsivaizduojama, bet tikra „Oskaro“ statulėle.

Geriausiu antraplaniu aktoriumi po mirties pripažintas Heathas Ledgeris už vaidmenį filme „Tamsos riteris“ („The Dark Knight“). Jis tapo tik antruoju aktoriumii, „Oskaro“ statulėle apdovanotu po mirties. Apdovanojimą scenoje atsiėmė aktoriaus tėvai ir sesuo.

Geriausia antraplane aktore pripažinta Penelope Cruz už vaidmenį filme „Viki Kirstina Barselona“ („Vicky Cristina Barcelona“). Ji tapo pirmąja ispanų aktore, laimėjusia „Oskaro“ statulėlę. Atsiimdama apdovanojimą, P.Cruz buvo labai susijaudinusi ir juokaudama klausė, ar niekas dar čia nėra apalpęs. Vėliau ji ispanų kalba pasakė, kad skiria apdovanojimą visiems savo šalies aktoriams.

Geriausiu režisieriumi tapo filmo „Lūšnynų milijonierius“ („Slumdog Millionaire“) režisierius Danny Boyle'as. Jis scenoje šokinėjo ir teigė negalintis patikėti savo sėkme.

Geriausiu animaciniu filmu tapo „WALL-E. Šiukšlių princo istorija“ („WALL-E“). O už geriausią scenarijų įvertintas filmas „Milkas“ („Milk“).

 

VIDEO: Slumdog Millionaire - Trailer

Filmo „Lūšnynų milijonierius“ anonsas.

Visų laimėtojų sąrašą galite rasti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis