Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 23d. 11:25

Pasaulinė A.Puipos filmo „Sinefilija“ premjera – tarptautiniame Varšuvos kino festivalyje

Kadras iš filmo „Sinefilija“
Asmeninio archyvo nuotr. / Kadras iš filmo „Sinefilija“
Spalio 8 – 17 dienomis Lenkijoje vyks 37-asis, tarptautinis Varšuvos kino festivalis. Kino gurmanams skirtame renginyje bus pristatytas naujausias lietuvių režisieriaus Algimanto Puipos filmas – „Sinefilija“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Viename svarbiausių kino festivalių Europoje A.Puipos filmas bus pristatytas pagrindinėje konkursinėje programoje tarp kitų penkiolikos filmų iš įvairiausių pasaulio šalių.

„Noriu parodyti žiūrovams kitą savo kūrybos pusę – ekstremalią ir paradoksalią. Kurdamas „Sinefliją“ pasinaudojau Tomo Šinkariuko novelėmis, kurios pasižymi netikėtomis, pašėlusiomis ir nutrūktgalviškomis detalėmis. Apsakymuose T.Šinkariukas, šalia realaus pasaulio, kuria sapno iliuziją, o tokia literatūra kino režisieriui yra patogi terpė sukurti kinematografinį siurrealistinį – realistinį reginį“, – artėjant festivaliui prisipažįsta režisierius.

Pasak A.Puipos, „Sinefilijos“ žanras – juodoji komedija, kurioje personažai balansuoja ant psichinės ribos. Jie migruoja tarp realybės ir fantazijos, o jų pasaulį valdo ne fiziniai, bet psichologiniai dėsniai, tokiu būdu atsiskleidžia tamsioji žmogaus pasąmonės pusė. „Šiame filme norisi giliau panagrinėti žmogaus psichiką, pasitelkiant citatas ir paslėptas detales iš R.Polanskio, Larso von Triero, Dž.Džarmušo filmų“, – pasakoja A.Puipa.

„Sinefilija“ tai – devynios tarpusavyje susietos istorijos, kuriose susipina herojų likimai. Jauni aktoriai Rolandas ir Izabelė važiuoja į pajūrį. Porelė nenumanė, kad atsitiktinė pažintis su į mašina įsėdusia ekscentriškaisiais, Teodoru ir Gabija stipriai pakeis jų gyvenimus. Pasibaigus kelionei į išnuomotą Rolando kambarį netikėtai pasibeldžia Teodoras su keistu pasiūlymu – už penkis tūkstančius eurų nufilmuoti jo mirtį. Deja, keisto pasiūlymo Rolandui nepavyksta išvengti, nuo tada vaikino gyvenimas virsta vienu dideliu nesusipratimu, kupinu nepaaiškinamų įvykių.

Šalia pagrindinius vaidmenis atliekančių aktorių – Vestos Šumilovaitės-Tertelienės, Manto Zemlecko, Luko Malinausko filme pasirodys ir tokios kino žvaigždės kaip: Juozas Budraitis, Aleksas Kazanavičius, Jūratė Onaitytė, Valentinas Masalskis, Kostas Smoriginas.

Asmeninio archyvo nuotr./Kadras iš filmo „Sinefilija“
Asmeninio archyvo nuotr./Kadras iš filmo „Sinefilija“

„Sinefilijos“ kūrybinė grupė: prodiuserė – Uljana Kim, operatorius – Feliksas Abrukauskas, dailininkai – Jurgita Gerdvilaitė, Ramūnas Rastauskas, kompozitorius – Pijus Džiugas Meižis, montuotojas – Ričardas Matačius, kostiumų dailininkė – Agnė Rimkutė, grimo dailininkė – Eglė Mikalauskaitė-Gricienė, garso režisierius – Saulius Urbanavičius.

Filmo gamybą finansavo: Lietuvos kino centras, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Lietuvos žiūrovai į „Sinefilijos“ premjerą kino teatruose bus kviečiami gruodžio mėnesį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu 15MAX

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

32:09

Video

25:20
03:28
00:15

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°