Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 20d. 10:34

Pasaulinė filmo „Tarp pilkų debesų“ premjera – Los Andželo kino festivalyje

„Tarp pilkų debesų“ filmavimai
„Tarp pilkų debesų“ filmavimai

Rūtos Šepetys bestselerio „Tarp pilkų debesų“ motyvais sukurto filmo pasaulinė premjera rugsėjo mėnesį įvyks JAV, Los Andželo kino festivalyje. Filmas Lietuvoje pasirodys spalio 12-ąją, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Tarp pilkų debesų“ įtrauktas į festivalio premjerų programą kartu su kitais 9 JAV ir D.Britanijoje sukurtais filmais ir bus parodytas rugsėjo 21 d., penktadienį, populiariausiu laiku.

„Tarp pilkų debesų“ režisierius Marius Markevičius gimė ir užaugo Los Andžele lietuvių šeimoje.

„Nuo pat pirmos „Tarp pilkų debesų“ kūrimo dienos mūsų tikslas buvo rodyti šį filmą tarptautinei auditorijai ir pasakoti apie Lietuvos bei Baltijos šalių istoriją pasauliui. Didžiuojuosi, kad filmas apie Lietuvą bus rodomas kino širdyje – Holivude. O tai, kad ši premjera įvyks mano gimtajame mieste, yra ypatingas jausmas“, – sako M.Markevičius.

Los Andželo kino festivalis rengiamas nuo 1995-ųjų ir į savo programą įtraukia nepriklausomų kino kūrėjų darbus, užsienyje sukurtus filmus, tarp kurių – ir vaidybinės, ir dokumentinės kino juostos. Festivalio metu yra teikiamas „Spirit of Independence“ apdovanojimas, kuris per festivalio istoriją yra tekęs George Clooney, Charlize Theron, Clintui Eastwoodui, Avai DuVernay ir kitiems žinomiems kino kūrėjams.

Rūtos Šepetys romano „Tarp pilkų debesų“ motyvais sukurtas filmas Lietuvos kino teatruose pasirodys nuo spalio 12 d. R.Šepetys knyga yra tapusi „The New York Times“ bestseleriu, išleista daugiau nei 50 šalių, visame pasaulyje jos parduota per milijoną kopijų. Filmo prodiuseris – Žilvinas Naujokas, Lietuvai padovanojęs lankomiausią nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu kurtą filmą „Tadas Blinda. Pradžia“. Filmo operatorius – tarptautiniais apdovanojimais įvertintas Ramūnas Greičius. Filmo montažo režisierė – „Oskarui“ už darbą su režisiere Jane Campion nominuota australė Veronika Jenet. Filmo kompozitorius – „Oskaro“ nominaciją už filmą „Liūtas“ pelnęs Volker Bertelmann-Hauschka.

Filme vaidina užsienio ir lietuvių aktoriai: Bel Powley („Paauglės dienoraštis“, „Wildling“, „White Boy Rick“), Lisa Loven Kongsli („Force Majeure“, „Nuostabioji moteris“), Sophie Cookson („Kingsman“), iš „Vikingų“ serialo pažįstamas Peter Franzén, geriausiu JAV serialu „Auksiniuose gaubliuose“ pripažinto „Mr.Robot“ aktorius Martin Wallström, Aistė Diržiūtė, Gabija Jaraminaitė, Darius Meškauskas, Ramūnas Cicėnas ir kiti.

Filmą iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras prie LR Kultūros ministerijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

06:21
02:48:11
16:03

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas