Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 16d. 17:45

Paskelbė tyrimo apie Lietuvos kino industriją rezultatus

Kadras iš Audriaus Stonio filmo „Ūkų ūkai“.
Kadras iš Audriaus Stonio filmo „Ūkų ūkai“.

Šią savaitę Vilniuje buvo pristatytas tyrimas apie Lietuvos dalyvavimą Europos audiovizualinio sektoriaus rėmimo programose. Buvo pabrėžta, kad nors lietuvių kalba ir nėra smarkiai paplitusi, kino industrijos plėtra galėtų daryti svarią ir teigiamą įtaką šalies ekonominei situacijai.

Tyrimo metu buvo analizuojamas Lietuvos dalyvavimas Europos audiovizualinio sektoriaus rėmimo programose MEDIA Plius 2001-2006 metais, aptariami MEDIA mokymai ir, programos, 2007-ųjų metų MEDIA, besitęsiančios iki 2013-ųjų metų. Taip pat aptartas poveikis lietuviškam kinui ir konkurencinių galimybių gerinimas.

Tarptautinių kultūros programų centro MEDIA programų skyriaus iniciatyva rengto tyrimo vykdytojai - viena žinomiausių ir profesionaliausių Europos įmonių, teikiančių konsultacijas, rengiančių strategijas ir atliekančių tyrimus kūrybinių industrijų srityje  kompanija „KEA European Affairs“. Jos direktorius Philippe‘as Kern‘as ir tarptautinių projektų koordinatorius Janas Runge‘as Vilniuje dalijosi savo įžvalgomis apie Lietuvos audiovizualinio sektoriaus konkurencingumą MEDIA programose ir pateikė rekomendacijų, kaip galėtų būti gerinama mūsų šalies situacija.

Atliktas tyrimas pirmasis

Lietuva nuo 2003 metų dalyvauja MEDIA programose, kuriomis siekiama stiprinti Europos audiovizualinio sektoriaus konkurencingumą, didinti Europos kinematografinių ir audiovizualinių kūrinių kultūrinę įvairovę, užtikrinti jų platinimą ir sklaidą bei didinti prieinamumą visuomenei. Lietuvos kino gamybos ir platinimo įmonės, kino festivalių organizatoriai, filmų rodytojai bei kino specialistus rengiančios mokymo įstaigos dalyvauja programose. Jų veiklai skiriama apie milijoną litų per metus.

Paramą gavę filmą

Iki birželio 20 dienos „Skalvijos“ kino centre galima susipažinti su MEDIA programų paramą gavusiais lietuviškais filmais. Nemokamus seansus lietuviškų filmų mėgėjams dovanoja MEDIA programų skyrius, kino studijos: „Studija 2“, „Filmų era“, „Uljanos Kim studija“ ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Daugiau informacijose rasite „Skalvijos“ kino centro birželio mėn. filmų programoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės