Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 gegužės 29d. 14:13

„Pelėdų kalno“ kompozitorius Titas Petrikis sulaukė tarptautinio pripažinimo už garso takelį filme

Balys Petras Simaitis ir Titas Petrikis (dešineje)  prie kontraboso partijos filmo įrašų metu
Asmeninio archyvo nuotr. / Balys Petras Simaitis ir Titas Petrikis (dešineje) prie kontraboso partijos filmo įrašų metu
Prestižiniai muzikos apdovanojimai „Global Music Awards“ kompozitorių dr. Titą Petrikį įvertino sidabro medaliu už kino filmo „Pelėdų kalnas“ (rež. A. Juzėnas) garso takelį. Daugiau kaip pusę metų prie filmo garso takelio dirbęs T.Petrikis įvertintas už pasiekimus kino ir TV muzikos kategorijoje.

„Pelėdų kalno“ muzika palieka didelį įspūdį. Kompozitorius Titas Petrikis sukūrė sudėtingą, subtiliai su filmo siužetu susiliejantį garso takelį. Jis praturtina ir vientisai papildo „Pelėdų kalno“ pasakojamą istoriją apie Lietuvai itin skaudžius sovietų okupacijos laikus. T.Petrikis yra sukūręs muziką daugiau nei 30-čiai filmų. Didžiuojamės, galėdami apdovanoti jį sidabro medaliu“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas apdovanojimų steigėjas dr. Thomas Bakeris.

„Labiausiai džiaugiuosi tuo, kad žmonės tiek Lietuvoje, tiek užsienyje žiūrėjo „Pelėdų kalną“, žaismingą, greito veiksmo kupiną vaidybinį filmą apie sudėtingą Lietuvos istorijos tarpsnį. Manau, šis filmas yra puiki galimybė kviesti tautiečius ir pasaulį diskusijai, ką reiškia gyventi ir išgyventi priespaudoje ar tremtyje, kokią prasmę turi pamatinės sąvokos „Laisvė“, „Drąsa“, „Meilė Tėvynei“ ir pan. Man buvo garbė dalyvauti šiame diskurse pasitelkiant subtilią muzikos kalbą“, – sako apdovanojimu įvertintas T.Petrikis.

„Global Music Awards“ – ne pelno siekianti organizacija, kuriai itin svarbu išlikti nepriklausomai, o darbus vertinti pagal meninę vertę. Tarptautinių muzikos apdovanojimų komisiją sudaro 16 skirtingų kompetencijų narių: muzikos kompozitoriai, atlikėjai ir akademikai iš įvairių šalių. Kai kurių komisijos narių darbai buvo įvertinti Emmy ir Grammy apdovanojimais.

Laimėtojai tarptautiniuose „Global Music Awards“ apdovanojimuose renkami daugiau kaip 30 muzikos kategorijų. Menininkai yra kviečiami siųsti savo darbus įvairioms sritims, pavyzdžiui, dainų, žaidimų, filmų ir TV, eksperimentinės muzikos, garso efektų kūrimo ir kt.

Tarptautiniai muzikos apdovanojimai teikiami išskirtiniams įvairių žanrų kompozitoriams – tarp 57 sidabro laimėtojų iš viso pasaulio tik trims asmenims įteiktas apdovanojimas už muziką filmų garso takeliams.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

27:27
00:41
27:12

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/