Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 17d. 12:36

Penkios įdomybės apie kino hitą „Hobitas: Smogo dykynė“

Hobitas Smogo dykynė
Hobitas Smogo dykynė

Vos pasiekęs Lietuvos kino teatrus naujasis fantastinis Peterio Jacksono filmas „Hobitas: Smogo dykynė“ pelnė žiūrovų simpatijas ir sulaukė milžiniško susidomėjimo, pralenkdamas pirmąją trilogijos dalį „Hobitas: nelaukta kelionė“. Naujosios juostos premjerinis savaitgalis tapo geriausiu visų laikų kompanijos „Warner Bros.“ filmo startu Lietuvoje. Juostą pamatė per 17,5 tūkstančių žiūrovų.

Legolasą vaidinantis 36-erių O.Bloomas realybėje yra net dvejais metais vyresnis už L.Pace‘ą, kuriam teko jo tėvo rolė.

1. Gerokai daugiau veiksmo ir energijos. Ko gero, daugiausiai kritikos pirmoji Bilbo Beginso nuotykių dalis sulaukė dėl to, kad prie „Žiedų valdovo“ filmų ir juose nenutrūkstančio veiksmo pratusiems žiūrovams ji pasirodė tiesiog per lėta. Šįsyk P.Jacksonas neleidžia publikai nuobodžiauti – hobito ir drauge su juo keliaujančių nykštukų pavojai tyko vos ne už kiekvieno kampo, o gracijos kovos scenoms suteikia nepranokstami elfai Legolasas ir specialiai šiai juostai sukurta herojė Taurielė.

2. Meilės trikampis. Kas būtų galėjęs pagalvoti, kad Bilbui Beginsui keliaujant į Slibino smogo rūmus čia pat, antrajame plane megsis romantiški santykiai. Žinoma, to kaltininkė kovinga raudonplaukė elfė Taurielė, kurią įkūnijo iš serialo „Dingę“ pažįstama aktorė Evangeline Lilly. Kas grumsis dėl jos širdies? Ištikimiausi P.Jacksono kūrybos gerbėjai, matyt, jau žino, o kitiems negadinsime malonumo pamatyti patiems.

3. Tėvo ir sūnaus susidūrimas. Trumpai filme „Hobitas: nelaukta kelionė“ parodytas elfų karalius Tranduilas, kurį įkūnijo aktorius Lee Pace‘as, šįsyk ekrane tampa vienu svarbių personažų. Jis susitinka ne tik su nykštukais, bet ir su savo sūnumi Legolasu, nors rašytojo Johno Ronaldo Reuelio Tolkieno kūriniuose šie du herojai vargiai pasirodo kartu. Įdomu ir tai, kad Legolasą vaidinantis 36-erių O.Bloomas realybėje yra net dvejais metais vyresnis už L.Pace‘ą, kuriam teko jo tėvo rolė.

4. Nykštukai. Iki šiol trylika su Bilbu Beginsu keliaujančių nykštukų tebuvo vientisa antraplanių aktorių masė ir mažiau akyli gerbėjai vargiai galėjo juos atskirti vieną nuo kito apskritai. Nors jie tebėra labai panašūs, šįsyk neabejotinai išmoksite bent keletą naujų jų vardų. Ir, žinoma, aplodismentai filmo grimeriams bei kostiumų dailininkams, kurie šį velnio tuziną pavertė labai įtikinamais personažais.

5. Slibinas Smogas. Ilgai lauktas, aktoriaus Benedicto Cumberbatcho balsu prabylantis ugnį svaidantis drakonas pagaliau parodomas žiūrovams. Jo akys dega ugnimi, jis senas, galingas, jo kūnas padengtas mirusia oda ir randais, o slibino judesiai aukso monetų jūroje – tikras vaizdo efektų kūrėjų menas.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės