Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 5d. 14:14

Popierinių lėktuvėlių skrydžiu paženklinta lietuviško filmo „Sangailė“ filmavimo pradžia

Filmo "Sangailė" atidarymo vakarėlis
Ugnės Vasyliūtės nuotr. / Filmo "Sangailė" atidarymo vakarėlis

Rugpjūčio 1-os vakarą į orą pakilo virš 30 popierinių lėktuvėlių – Alantės Kavaitės režisuojamo lietuviško pilno metro filmo „Sangailė“ komanda susirinko kartu atšvęsti gamybos darbų pradžios. „Fralita Films“ ir „Les Films D‘Antoine“ prodiusuojama paaugliška drama jau rieda pakilimo trasa – pirmadienį pradėti filmavimo darbai.

Tradiciškai lietuviškų filmų aikštelėse pirmąją filmavimo dieną sudaužoma lėkštė, pasirašyta visų komandos narių. Kiekvienas pasilieka po šukę, kurią vėliau atsineš į premjerą – joje visų filmo dalyvių įdirbis susijungia į užbaigtą visumą.

Tačiau „Sangailės“ kūrėjai šįkart nutarė pakeisti papročius ir darbų pradžią paminėti neįprastai: kiekvienam išlanksčius po popierinį lėktuvėlį, komanda kartu suskaičiavo iki 17-kos ir paleido juos į orą.

„Nemėgstu dužimo, – komentavo filmo režisierė A. Kavaitė. – Jis man asocijuojasi su destrukcija, neigiama energija. O štai lėktuvėlių skrydis – su aukštais siekiais ir svajonėmis.“

„Sangailės“ filmas susijęs su skraidymu – jo pagrindinė herojė, kurią vaidins Julija Steponaitytė, svajoja tapti pilote. Merginai svajonę įgyvendinti padės nauja geriausia draugė Austė (Aistė Diržiūtė) ir ne kas kitas kaip daugkartinis akrobatinio skraidymo čempionas Jurgis Kairys.

„Džiaugiuosi, kad po intensyvaus, tris mėnesius trukusio pasiruošimo filmavimo darbai šiandien sėkmingai startavo, – džiaugsmo neslėpė filmo prodiuserė Živilė Gallego. – Labai tikiuosi, kad penkios filmavimo savaitės praeis sklandžiai, nepaisant to, kad kai kurios scenos – ypač ekstremalios.“

„Sangailės“ gamybos darbų pabaiga numatoma rugsėjo 10 dieną. Filme taip pat vaidins Nelė Savičenko, Martynas Budraitis, Jūratė Sodytė ir nemažai jaunosios Lietuvos aktorių kartos atstovų. Filmo gamybą iš dalies parėmė Lietuvos kino centras.

Daugiau informacijos – www.facebook.com/SANGAILE

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos