Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 30d. 14:11

Populiariausias „Scanoramos“ filmas „Karališkas romanas“ grįžta į ekranus

Kadras iš filmo „Karališkas romanas“
Organizatorių nuotr. / Kadras iš filmo „Karališkas romanas“

Penktadienį kino teatruose pradedamas rodyti populiariausias dešimtojo Europos šalių kino forumo „Scanorama“ filmas „Karališkas romanas“. Prabanga alsuojanti kostiuminė istorinė drama pasakoja jaudinančią istoriją apie uždraustą meilę, pakeitusią visos valstybės raidą.

„Karališkas romanas“ susilaukė stulbinamo populiarumo tiek Danijoje, tiek už jos ribų. Berlyno kino festivalyje filmas buvo apdovanotas „Sidabriniu lokiu“ geriausio aktoriaus ir geriausio scenarijaus kategorijose, filmo peržiūra buvo palydėta net pusvalandžio trukmės aplodismentais. Tėvynėje juosta mušė visus žiūrimumo rekordus – šį filmą Danija pristato Oskarams.

XVII amžių menanti Danijos karalienės Karolinos Matildos bei gydytojo Johano Strundzės meilės istorija puikiai žinoma kiekvienam danui, sėdinčiam dar pradinės mokyklos suole, tačiau kino ekrane šis pasakojimas atgyja pirmą kartą. Jį režisuoti ryžosi jaunas ir ambicingas kino režisierius Nicolaj Arcel. Jo įvardintas siekis – kuriant filmą apsiriboti ne tik faktais ir oficialiais įvykiais, gražiomis suknelėmis, šukuosenomis ar maisto serviravimo detalėmis, o perpasakoti istoriją personažų akimis – buvo įgyvendintas su kaupu.

Už karaliaus Kristiano VII-ojo rūmų fasado slypi daugybė paslapčių. Jaunoji karaliaus žmona Karolina Matilda tikėjosi meilės ir supratimo, tačiau jai tenka nusivilti. Jos vyras – šizofreniškas, apolitiškas, nuolat įsiveliantis į skandalus ir besidomintis tik teatru. Griežta rūmų cenzūra iš moters atima net mėgstamas knygas. Vienintelis jo džiaugsmas – naujojo karaliaus gydytojo Strunzės biblioteka, kurioje galima rasti uždraustų Apšvietos idėjas skleidžiančių knygų.

Karoliną Matildą ir Strunzę suartina bendri idealai bei laisvės troškimas. Aistra užvaldo kūnus, revoliucinės idėjos – protus. Įgijęs besąlygišką karaliaus pasitikėjimą Strunzė kartu su Karolina Matilda pradeda politinį perversmą, kuris pakeis Daniją amžiams. Visa tai atrodo įmanoma, kol visuomenėje neįsisiautėja priešiškos jėgos.

Įsimenančius vaidmenis filme sukūrė garsusis Madsas Mikkelsenas bei naujoji Danijos kino žvaigždė Alicia Vikander. M. Mikkelsenas vos perskaitęs scenarijų juo susižavėjo. Jis sakė: „Kuriant istorinį filmą gali būti sunku papasakoti istoriją taip, kad jos neužgoštų prabangūs kostiumai ir senoviniai perukai. Tačiau „Karališkas romanas“ man atrodo neįtikėtinai šiuolaikiškas, pažįstamas ir jausmingas filmas. Tai labai graži, o svarbiausia – tikra istorija.“

Nicolaj Arcel juosta “Karališkas romanas” kino teatruose pradedama rodyti jau nuo lapkričio 30 d.

Filmo anonsas:

VIDEO: A Royal Affair Trailer 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės