TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prancūzų institutas kviečia į nemokamus kino seansus prancūzų kalba

Šaltinis: 15min
0
A A

Prancūzų institutas Lietuvoje (Didžioji g. 1) spalio mėnesį kviečia į režisieriaus Claude‘o Millerio filmų retrospektyvą.

Claude‘as Milleris (g. 1945 m.) karjerą kine pradėjo 1965 m. – dirbo režisierių  Marcelio Carné, Michelio Devill‘io ir Jeano-Luco Godardo asistentu, vėliau beveik visų François Truffaut filmų prodiuseriu. Jo pirmas ilgo metro filmas Geriausias būdas eiti 1976 m. pelnė kelis Kanų festivalio apdovanojimus ir François Truffaut pagyrimą.

Keli kiti darbai nebuvo labai vykę, Claude‘as Milleris suko reklaminius klipus. 1980 m. jis pastatė Sulaikymą, įtampos kupiną dvikovą tarp Michelio Serrault ir Lino Ventura vaidinamų personažų. Filmas sulaukė didelio pasisekimo, apdovanotas keturiais Cezariais, vienas iš jų – režisieriui. Nuo tada Claude‘as Milleris pripažintas talentingu kūrėju.

Jis tai dar kartą įrodė juosta Mirtinas pasivaikščiojimas (1982 m.), vienu geriausiu XX a. devinto dešimtmečio detektyvinių filmų. Kritikai sveikino ir kitus režisieriaus darbus: Žiemos mokyklą, kur tyrinėjama vaikų psichologija, ir Mažąją Lili,  meilės dramą Antono Čechovo kūrinių motyvais. Claude‘o Millerio kūrybai būdinga temų ir stilių eklektika. Režisierius mirė 2012 m. balandžio 4 d., sulaukęs 70 metų ir sukūręs 16 ilgo metro filmų, taip ir nespėjęs iki Kanų festivalio pabaigti paskutinės juostos Thérèse Desqueyroux.

Spalio 2 d., 18 val.

Geriausias būdas eiti / La meilleure façon de marcher

Rež. Claude Miller, 1976

1960 m. vasara. Markas ir Filipas vaikų vasaros stovykloje dirba vadovais. Jie labai skirtingi: Markas nori atrodyti labai vyriškas, Filipas santūrus ir nešnekus. Vieną sykį Markas pamato Filipą moteriškais rūbais ir įtaria, kad šis gėjus. Tarp vaikinų užsimezga dviprasmiškas ryšys, sadizmo ir garbinimo mišinys.

Spalio 9 d., 18 val.

Sulaikymas / Garde à vue

Rež. Claude Miller, 1980

Tirdamas dviejų mergaičių išžaginimą ir nužudymą, inspektorius Galjenas Naujųjų Metų išvakarėse apklausia notarą Žeromą Martinò. Yra keletas faktų, kurie verčia manyti, kad Martinò – ne liudininkas, o žudikas.

Spalio 16 d., 18 val.

Mirtinas pasivaikščiojimas / Mortelle Randonnée

Rež. Claude Miller, 1982

Tirdamas vieną bylą, inspektorius Bovuaras sutinka Katriną, nestabilios psichikos jauną moterį, kuri žudo turtingus vyrus ir pasisavina jų turtą. Užuot atidavęs į teisingumo rankas, Bovuaras nusprendžia ją saugoti ir tampa jos bendru.

Spalio 23 d., 18 val.

Mirtinas pasivaikščiojimas / La Classe de neige, 1998

Rež. Claude Miller, 1998

Slidininkų miestelyje sportuoja ir mokosi moksleiviai, tarp kurių yra Nikolià, rimtas ir jautrus vaikas, kankinamas skaudžių prisiminimų ir siaubingų vaizdinių. Jis pasakoja draugui Hodkanui baisias istorijas, drumsdamas šiam protą. Susirgųsi vaiką slaugo stovyklos vadovas Patrikas ir klasės auklėtoja panelė Grim.

Spalio 30 d., 18 val.

Mažoji Lili / La Petite Lili

Rež. Claude Miller, 2003

Žiujenas beprotiškai įsimylėjęs Lili, kuri trokšta tapti aktore. Tuo tarpu Lili susižavi Žiuljeno uošviu Brisu, garsiu teatro režisieriumi, ir kartu su juo apsigyvena Paryžiuje. Po penkių metų, tapusi garsia aktore ir išsiskyrusi su Brisu, Lili atsitiktinai sužino, kad Žiuljenas kuria pirmą ilgo metro filmą, kuriame pasakos apie ją.

Filmai prancūzų kalba. Įėjimas nemokamas.

Prancūzų institutas Lietuvoje, Didžioji g. 1, Vilnius

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau