Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 20d. 16:03

Prieinamiausia ir paklausiausia kultūros forma Lietuvoje – kinas

„Scanoramos“ atidarymo akimirka
Luko Balandžio / 15min nuotr. / „Scanoramos“ atidarymo akimirka

Kultūros ministerijos atliktas tyrimas „Gyventojų dalyvavimas kultūroje ir pasitenkinimas kultūros paslaugomis“ parodė, jog kinas yra prieinamiausia ir paklausiausia kultūros forma Lietuvoje, o vienokia ar kitokia forma filmus žiūri kone kiekvienas šalies gyventojas.

Devyni iš dešimties Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėnesių filmą žiūrėjo bent kartą, o maždaug kas antras šalies gyventojas tai darė kasdien ar beveik kasdien.

Populiariausia filmų žiūrėjimo forma išlieka televizija ir DVD. Filmus internete žiūrėjo arba iš interneto parsisiuntė maždaug kas antras Lietuvos gyventojas.

Tiesa, per pastaruosius ketverius metus išaugo žiūrovų kino teatruose dalis: per metus bent kartą kino teatre buvo keturi iš dešimties Lietuvos gyventojų.

Pagrindinė filmų žiūrovų auditorija yra jaunesni asmenys, turintys aukštąjį išsilavinimą, disponuojantys aukštesnėmis pajamomis, didmiesčių gyventojai, taip pat – studentai ir moksleiviai. Pastebėtina, jog vyrai dažniau nei moterys žiūri filmus internete arba juos siunčiasi.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos