Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš Velykas – nemokamos kūrybinės kino dirbtuvės pedagogams

Mokymai „Mokausi iš kino“
D. Stumbrio nuotr. / Mokymai „Mokausi iš kino“
Šaltinis: 15min
0
A A

Per moksleivių pavasario atostogas sostinės pedagogai pratęs bandymus filmavimo aikštelėje. Kinu besidomintys ir jį kaip ugdymo priemonę taikantys pedagogai raginami registruotis į pedagogams skirtus praktinius kino kūrimo mokymus, kuriuos antrąkart rengia projekto mokykloms „Mokausi iš kino“ organizatoriai. Šie mokymai yra nemokami, jie vyks balandžio 2-4 d. „Menų spaustuvėje“ (Šiltadaržio g. 6).

„Iki šių mokymų mums atrodė, kad viską žinome, viską mokame, bet pasirodo, kad iki tokio filmavimo, koks jis turėtų būti, dar yra labai toli. Mokymuose daugiausiai mokėmės ir išmokome paties filmavimo, kameros padėčių, tiek, kiek galima išmokti per tris dienas. Dabar pats kūrybinis procesas yra aiškus. Planuojame su vaikais užsiregistruoti ir į kūrybines „Mokausi iš kino“ dirbtuves moksleiviams“, – sakė „Mokausi iš kino“ mokymuose Kaune dalyvavusi Dalia Šarkienė, Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja.

„Mokausi iš kino“ mokymai pedagogams truks tris dienas. Pirmoji mokymų diena bus skirta kino teorija ir analizei. Padedami kino kritikės Auksės Kanceravičiūtės ir kino teoretiko Luko Brašiškio pedagogai susipažins su pagrindiniais kino kalbos elementais (kameros rakursai, filmavimo planai, kadro kompozicija, montažas, garsas ir kt.), žiūrėdami filmų ištraukas mokysis kritiškai vertinti ir analizuoti kiną.

Kitas dvi mokymų dienas pedagogai įsikurs filmavimo aikštelėje ir galės išbandyti filmo kūrybinės grupės narių vaidmenis – nuo filmo režisieriaus iki operatoriaus ar kostiumų dailininko. Pagal iš anksto paruoštus scenarijus jie kurs trumpo metražo (iki 5 min.) vaidybinius filmus.

Filmo kūrimo metu pedagogai pereis visus pagrindinius kino kūrimo etapus: scenarijaus planuotę, aktorių atranką, filmavimo aikštelių paiešką, apšvietimą, filmavimą, montažą, vaizdo ir garso efektus. Mokymų dalyvius filmavimo aikštelėje konsultuos ir  kino kūrimo pradmenų mokys kino režisieriai Lina Lužytė ir Tomas Smulkis.

Mokymuose pageidaujantys dalyvauti pedagogai kviečiami registruotis projekto oranizatorių svetainėje www.mokausiiskino.lt, užpildant registracijos anketą. Į mokymus bus atrinkta 40 pedagogų.

Plačiau čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau