Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 12d. 07:53

Profesorius Vytautas Landsbergis apie filmą „Šuolis“ – tai yra epas

Profesorius Vytautas Landsbergis ir režisierė Giedrė Žickytė
„Pasaka“ nuotr. / Profesorius Vytautas Landsbergis ir režisierė Giedrė Žickytė
Pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovas prof. Vytautas Landsbergis po Giedrės Žickytės filmo „Šuolis“ premjeros sakė, kad, jo manymu, režisierė sukūrė Lietuvos svajonių epą apie laisvę, rašoma kino teatro „Pasaka“ pranešime žiniasklaidai.

„Filmas palieka labai didelį įspūdį. Per vieno žmogaus istoriją pamatome kokia galinga gali būti Lietuva. Nors filmas dokumentinis, bet kokia tai drama. Tai yra epas,“– mintimis apie filmą „Šuolis“ dalinasi profesorius V.Landsbergis.

Dokumentinis pasakojimas G.Žickytės filme primena gerai surežisuotą trilerį, kuriame atsiskleidžia lietuvio jūreivio Simo Kudirkos gyvenimo drama. 1970 metais, išdrįsęs iš sovietinio laivo peršokti į JAV pakrančių apsaugos katerį ir paprašyti politinio prieglobsčio, lietuvis tapo drąsos simboliu visame pasaulyje. Jo šuolis į laisvę sukėlė milžinišką politinį sąmyšį JAV ir Sovietų Sąjungoje. Lietuvio iš Griškabūdžio likimą sprendė net du JAV prezidentai – Richardas Nixonas ir Geraldas Fordas. Po premjeros pasirodžiusiose kino recenzijose ir žiūrovų atsiliepimuose buvo pabrėžiamas režisierės gebėjimas nepaprastai įtaigiai pasakoti istoriją.

VIDEO: Profesorius V. Landsbergis apie filmą „Šuolis“

„Didelis džiaugsmas, kad atsirado toks filmas. Kad sušvito šis beveik pamirštas Lietuvos istorijos puslapis. Jaunoji karta turėtų pažiūrėti koks reikšmingas gali būti visai paprasto žmogaus gyvenimas. Be jokių diplomų, titulų, turtų. O koks gyvenimas! Kiekvienam rekomenduoju pamatyti,“ – sako profesorius V.Landsbergis.

„Šuolis“, tai Lietuvos „Moonmakers“, Prancūzijos „Faites un Voeu“ ir Latvijos „VFS Films“ bendros gamybos filmas.

VIDEO: Giedrės Žickytės filmas „ŠUOLIS" kinuose nuo rugsėjo 17 d.

Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras prie LR Kultūros ministerijos, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, ES programa „Kūrybiška Europa – MEDIA“, Prancūzijos nacionalinis kinematografijos centras, Latvijos nacionalinis kino centras, Lietuvių fondas Čikagoje, Vilniaus miesto savivaldybė ir kt.

Filmas „Šuolis“ rodomas Lietuvos kino teatruose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.
Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:20
01:17
02:19

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°