Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 18d. 14:55

Režisierės B.Kapustinskaitės trumpametražio filmo „Motinos” pasaulinė premjera įvyko Romoje

Birutė Kapustinskaitė
Asmeninio archyvo nuotr. / Birutė Kapustinskaitė
Saulėtą spalio 17 dienos rytą Romoje, „Alice Nella Città“ festivalio metu, įvyko režisierės Birutės Kapustinskaitės trumpametražio filmo „Motinos“ (gamyba – „Artbox“) pasaulinė premjera. Tai pirmasis šios patyrusios kino ir teatro scenaristės režisūrinis darbas, analizuojantis vienišos motinos ir pirmagimio besilaukiančios jos dukros santykius. Kaip gausiai susirinkusiai publikai pristatydama filmą sakė režisierė Birutė, „šis filmas dedikuotas visoms motinoms, kurių meilė ir rūpestis būna tokie stiprūs, jog kartais tampa erzinantys ar sunkiai pakeliami“, rašoma pranešime spaudai.

Premjeroje dalyvavę prodiuseriai Rūta Petronytė ir Kęstutis Drazdauskas džiaugiasi, jog „Alice Nella Città“ festivalio, kuris yra tomis pačiomis dienomis vykstančio tarptautinio Romos kino festivalio paralelinė dalis, organizatoriai „Motinas“ įtraukė į konkursinę trumpametražių filmų programą.

Anot R.Petronytės, „rodyti filmą Italijos publikai, pratusiai prie kokybiško kino, yra milžiniška garbė“. Po seanso filmo kūrybinė komanda sulaukė daug pozityvių atsiliepimų ir džiaugėsi, jog filme pasakojama istorija yra artima ir atpažįstama tiek italams, tiek Romoje gyvenančių lietuvių bendruomenės nariams. Kultūros atašjė Italijoje Laura Gabrielaitytė-Kazulėnienė pastebėjo, jog lietuviškas kinas yra vis labiau vertinamas užsienio šalyse.

Filme „Motinos“ pagrindinius vaidmenis atliko Aldona Vilutytė ir Laima Akstinaitė. Gamybą finansavo Lietuvos kino centras, filmą platiną agentūra „Litghts on“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

10:24
04:58
13:31

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams