Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 11d. 10:06

„Scanoramos“ vadovei Gražinai Arlickaitei bus įteiktas Norvegijos Karališkasis ordinas

Gražina Arlickaitė
Lino Justice nuotr. / Gražina Arlickaitė

Šiaurės Europos šalių kino kultūrą puoselėjantis Europos šalių kino forumas „Scanorama“ informavo spaudą, kad sulaukė itin džiugių naujienų ir garbingo įvertinimo iš Norvegijos Karalystės. Festivalio direktorė ir meno vadovė Gražina Arlickaitė už nuopelnus Norvegijos kultūrai bus apdovanota Norvegijos Karališkojo ordino „Už nuopelnus“ Karininko kryžiumi.

Šis apdovanojimas 1985 metais buvo įsteigtas Norvegijos Karaliaus Olavo V. Už reikšmingus nuopelnus Norvegijos Karalystei. Juo įvertinami užsieniečiai ir Norvegijos piliečiai, negyvenantys šalyje. Garbingas apdovanojimas „Scanoramos“ vadovei bus įteiktas lapkričio 16-ąją, Europos šalių kino forumo „Scanorama“ uždarymo ceremonijos metu.

„Gauti šį ordiną man yra didžiulė garbė ir įkvepiantis įpareigojimas. Nuo pat pirmųjų festivalio metų „Scanorama“ skyrė ypatingą dėmesį Šiaurės Europos šalių kinui ir Lietuvos žiūrovams pristatė gausybę puikų filmų iš Norvegijos, todėl esu laiminga, kad mūsų veikla pastebėta ir įvertinta. Dėkoju visiems bičiuliams Norvegijoje, kurie palaikė ir padėjo stprinti ryšius su Norvegijos Karalyste“, – apdovanojimu džiaugėsi G. Arlickaitė.

Bento Hamerio darbas „1001 gramas“ (1001 Grams, 2014) šiemet buvo išrinktas Norvegijos pretendetu į „Oskaro“ apdovanojimą.

Simboliškas sutapimas – „Scanoramos“ uždarymo cemenonijoje, kai Norvegijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje J.E. p. Dag Malmer Halvorsen G. Arlickaitei įteiks Norvegijos Karališkąjį ordiną, bus rodomas dar vienas filmas iš Norvegijos. Režisieriaus Bento Hamerio darbas „1001 gramas“ (1001 Grams, 2014) šiemet buvo išrinktas Norvegijos pretendetu į „Oskaro“ apdovanojimą. Bentas Hameris šįsyk siekia pamatuoti, kiek sveria laimė, nusivylimas ir meilė.

Jau dvyliktus metus skaičiuojantis Europos šalių kino forumas „Scanorama“ yra didžiausias ir svarbiausias rudens kino renginys Lietuvoje. Prasidėjęs kaip Šiaurės šalių kino forumas, jis užaugo ir šiandien savo geografija apima visą Europą, tačiau ryšys su Šiaurės Europos šalimis iki šiol yra vienas reikšmingiausių festivalio akcentų.

Lapkričio 6-ąją prasidėjęs Europos šalių kino forumas „Scanorama“ Vilniuje vyks iki lapkričio 16 d., Kaune festivalis viešės lapkričio 13-23 d., Klaipėdoje – lapkričio 13-16 d., o Šiauliuose – lapkričio 22-23 d.

Daugiau informacijos apie festivalio programą: www.scanorama.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/