Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Scope100“ dalyvių išrinktą filmą pamatys visa Lietuva

„The Last Family“
Filmo stop kadras / „The Last Family“
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Šimtą kino mėgėjų subūręs projektas „Scope100“ suteikė galimybę žiūrovams įsikūnyti į kino platintojų vaidmenį ir patiems nuspręsti, koks europietiškas filmas 2017 metais bus rodomas visoje Lietuvoje.

Nuo praėjusių metų lapkričio 1 dienos dalyviai aktyviai žiūrėjo ir balsavo už geriausią filmą. Žiūrovai galėjo rinktis iš septynių naujausių europietiškų filmų, pristatytų Lokarno, San Sebastiano, Karlovi Varų, Toronto bei kituose žymiausiuose Europos ir pasaulio kino festivaliuose.

Bendru projekto dalyvių sprendimu didžiuosius Lietuvos kino ekranus jau šiemet pasieks lenkų režisieriaus Jano Matuszynskio pilnametražis debiutinis darbas „The Last Family“ (Ostatnia rodzina, 2016). Filmas sulaukė didelio susidomėjimo ir kitų projekte dalyvavusių Europos šalių žiūrovų tarpe. Iš devynių šalių šią juostą pasirinko net keturios – ją išvys ne tik Lietuvos, bet ir Prancūzijos, Austrijos bei Čekijos publika.

„The Last Family“ – tai garsaus lenkų dailininko Zdzislawo Beksinskio šeimos istorija, pristatanti siurrealistiškais, postapokaliptiniais paveikslais išgarsėjusį tapytoją, talentingą, neurotišką jo sūnų Tomaszą ir visą buities naštą ant savo pečių nešančią žmoną Zofią. Biografinių dramų stereotipus laužantis pasakojimas nukelia į 80-ųjų laikotarpį, preciziškai atkurdamas vaizduojamo periodo stilistiką. Filmas paperka subtiliai perteiktais ekscentriškos šeimos narių santykiais, juodojo humoro ir absurdo blyksniais.

„Tai – gili ir išskirtinė drama, įrodanti, kad menininko gyvenimas nebūtinai labai skiriasi nuo „paprasto“ žmogaus. Filmas patiks mėgstantiems Beksinskio, siurrealistų, fantastų meną. Taip pat tiems, kas mėgsta biografijas. Vyresnio amžiaus lietuviams – lenkiška buitis bei aplinka primena mūsiškę, o lietuviai kūrėjai galėtų daug iš šio filmo pasimokyti,“ – filmo pasirinkimo motyvus argumentavo vienas konkurso dalyvių.

VIDEO: The Last Family / Ostatnia Rodzina by Jan P. Matuszyński - International Trailer

Filmas sulaukė itin palankių kino kritikų vertinimų ir sėkmingai renka tarptautinių kino festivalių apdovanojimus: Lokarno kino festivalyje įvertintas už geriausią pirmo plano vaidmenį, Čikagos tarptautiniame filmų festivalyje apdovanotas už geriausią kinematografiją, o Denverio kino festivalyje pelnė Krzysztofo Kieslowskio apdovanojimą kaip geriausias filmas.

Kino mylėtojų dalyvavimas „Scope100“ projekte nepasibaigia filmų žiūrėjimu ir balsavimu – jiems suteikta galimybė įsitraukti į filmo platinimo kampaniją bei prisidėti renkant lietuvišką filmo pavadinimą, jį pristatantį anonsą, plakatą, reklaminį šūkį ir tapti tikrais filmo ambasadoriais Lietuvoje.

Projekto įgyvendinimui Lietuvoje skirta ES programos „Kūrybiška Europa“ MEDIA schemos „Auditorijos plėtra“ dalinė finansinė parama.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau