Sportas gyvai
2016 11 29

„Šeršėliafam“ festivalio programoje – meno, protesto ir politikos sankirtas atskleidžiantys filmai

Tarptautinio moterų filmų festivalio „Šeršėliafam“ specialiojoje programoje „Menas kaip protestas“, pristatomi du dokumentiniai filmai, pasakojantys apie meno bei politikos susitikimus ir sankirtas.
Filmo  „Pussy Riot: pasirodymas ir bausmė“ stop kadras
Filmo „Pussy Riot: pasirodymas ir bausmė“ stop kadras / Filmo stop kadras

Autoritarinių tendencijų turinčiuose režimuose meninė laisvė dažnai tampa valdžios taikiniu. Tuo tarpu menininkai savo spontaniškais, žaismingais ar sukrečiančias veiksmais kūrybiškai protestuoja prieš individo laisvę neigiančias galios struktūras. Meno forma išsakoma kritika, jo gebėjimas burti žmones į bendruomenes, įkvepia politiniam veiksmui ir kuria erdvę dialogui visuomenėse, kuriose nuomonių įvairovei vietos palikta itin mažai.

Pirmajame programos filme „Pussy Riot: pasirodymas ir bausmė“ (Vystuplenie i nakazanie, 2016) pasakojama apie trijų jaunų feminisčių aktyvizmo ir pankroko projektą „Pussy Riot“, savo dainomis kritikavusį vyriškąjį šovinizmą, politinių debatų stoką, valdžios ir bažnyčios korupciją.

Rengusios pasirodymus metro stotyse, traukiniuose ir kavinėse, 2012 m. „Pussy Riot“ merginos Maskvos Kristaus Išganytojo katedroje surengė politinį protestą. Pankroko „mišiose“ jos meldėsi Dievo Motinai, prašydamos pašalinti V.Putiną. Šis pasirodymas sulaukė itin griežtos reakcijos iš bažnytinių ir valdžios struktūrų, porai merginų buvo skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė. Tačiau akimirksniu išgarsėjusios menininkės sulaukė beprecedenčio tarptautinės bendruomenės dėmesio ir palaikymo, o jų bausmė virto moraline pergale.

Filmo anonsas:

VIDEO: Act & Punishment trailer

Antrasis programos filmas, Natalijos Babintsevos „Revoliucijos muziejus“ (Muzej Revolucija, 2016), kvies žiūrovus pakeliauti Kijevo gatvėmis, po Maidano virtusiomis tikra karo relikvijų paroda. Katapultos, skydai, apsaugos, priešrežiminiai plakatai, kurti menininkų ir ką tik naudoti protestuotojų, persikėlė į parodų erdves. Į pačią Kijevo Nepriklausomybės aikštę galima žvelgti it į gyvą, interaktyvią instaliaciją po atviru dangumi.

Kalbant ne apie vieną pasaulio vietą vartojama sąvoka „miestas muziejus“, tačiau retai kada socialiniai procesai eina taip koja kojon su poreikiu juos įamžinti ir įprasminti, atsakant į klausimą, ką būtina išsaugoti ateičiai kaip kultūrinę vertybę ir palikimą?

Filmo anonsas:

VIDEO: Trailer "REVOLUTION" MUSEUM

Dokumentinį filmą „Pussy Riot: pasirodymas ir bausmė“ dar galima pamatyti gruodžio 1 d., o „Revoliucijos muziejų“ – gruodžio 2 d. kino teatre „Pasaka“.

Daugiau informacijos www.serseliafam.lt ir www.kinopasaka.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius