TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaurės šalių kino klubas aštuntus metus kvies į nemokamus kino seansus

Šaltinis: 15min
0
A A

Pasibaigus vasaros atostogoms Šiaurės ministrų tarybos biuras gero kino mylėtojus vėl kvies į nemokamus Šiaurės šalių kino seansus. Kaip ir praėjusiais metais, šiaurietiško kino peržiūros vyks kino teatre „Pasaka“, kuris įsikūręs Vilniaus senamiestyje, Šv. Ignoto g. 4/3. Šiaurės šalių kino klubas pradeda jau aštuntąjį sezoną Lietuvoje.

„Kasmet parodome per 20 kino seansų ir dažniausiai jie surenka pilną salę žiūrovų. Sėkminga šio projekto praktika ir teigiami atsiliepimai rodo, kad Lietuvoje Šiaurės šalių kinas itin mėgstamas ir laukiamas, tad džiaugiamės galėdami tokį kiną žiūrovui rodyti nemokamai“, – sako kino klubo organizatoriai.

Aštuntąjį sezoną atidarys norvegų drama „Angelas“ (Engelen).  Už geriausią scenarijų ir antraplanį moters vaidmenį ne viename festivalyje apdovanota norvegų drama žiūrovų lauks rugsėjo 7 d. 17.30 val.

Filmo herojė Lėja užauga namuose, kuriuose ypač trūko vaikui būtino saugumo jausmo. Gražios, linksmos, įdomios mergaitės gyvenimas negailestingai pasikeičia mamai grįžus pas buvusį vyrą Olę. Lėjos gyvenimas virsta nesibaigiančia girtuoklyste. Tik gimus dukrai Sonjai atsiranda viltis gyvenimą pradėti iš naujo ir pakreipti jį teisinga kryptimi. Lėja nori rūpintis mergaite, suteikti jai vaikystę, kurios pati neturėjo, tačiau netrukus supranta negalinti savyje rasti jėgų būti gera mama ir yra priversta priimti neįmanomą sprendimą.

Antrasis mėnesio filmas „Ariel“ (Ariel) žiūrovų lauks rugsėjo 21 d. 17.30 val. Šis meistriško siužeto legendinio suomių režisieriaus Aki Kaurismaki filmas – jauno provincijos angliakasio Taisto Kasurineno istorija. Užsidarius kasyklai jis netenka darbo ir tikisi naują laimę rasti iškeitęs provinciją į miestą, tačiau fortūna iš vaikino pasityčioja. Netrukus jį apiplėšia banditų pora ir nelaimėlis lieka mieste ir be darbo, ir be pinigų. Bandydamas parduoti automobilį netrukus jis susiduria su vienu iš plėšikų, tačiau nesėkmingai susiklosčius aplinkybėms pats atsiduria už įstatymo ribų.

Šiaurės šalių kino klubas – tai rinktinio Šiaurės šalių kino seansai visiems, kurie domisi kinu ir nori susipažinti su Lietuvos kino teatrus retai pasiekiančiais Šiaurės šalių kino filmais. Projektas pristato įvairius kino žanrus ir nediskriminuoja tarptautinėje arenoje mažiau žinomų kino kūrėjų. Kino klubo iniciatorius ir vykdytojas yra Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau